Jestem żoną terrorysty

Autor:
Laila Shukri
Wyd. w latach:
2016 - 2022
Wydane w seriach:
Fakt Bestseller
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
4.0 (12 głosów)

Opowieść o kobiecie, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę samobójcę. Przemilczana prawda o rodzinach zaangażowanych w terroryzm.

Laila Shukri wysłuchała historii jednej z Polek, aby opowiedzieć ją światu.

Po rozstaniu z partnerem Klaudia zostaje niespodziewanie wyrzucona z pracy. Podróż do Maroka ma jej pomóc odzyskać utraconą równowagę duchową. Poznany w egzotycznym kraju Raszid szybko zdobywa jej serce. Kiedy mężczyzna proponuje jej przyjazd do niego do Londynu, Klaudia ma nadzieję na znalezienie u jego boku szczęścia. Nie zdaje sobie sprawy, że znajdzie się w mackach niebezpiecznej siatki terrorystycznej, której głównym celem jest szkolenie dzieci na terrorystów samobójców.

Jak w XXI wieku wygląda terroryzm? Jak terroryści wykorzystują dzieci? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez terrorystów, o której świat woli głośno nie mówić.

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazała się Perska miłość, jej debiut powieściowy, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: Byłam służącą w arabskich pałacach, Perska zazdrość, Jestem żoną szejka, Perska namiętność, Byłam kochanką arabskich szejków i Perska nienawiść, trafiły na listy bestsellerów.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książkę warto przeczytać. Szczególnie polecam młodym kobietom.
  • Zdecydowanie NIE POLECAM. Zaczyna sie jak romansidło a potem zmienia sie w strasznie brutalny i niestety szczegółowy opis zachowań ludzi wyzutych z ludzkich cech. Można się zastanawiać nad przyczynami takich zachowań ale do tego lepszym źródłem jest literatura faktu. W mojej ocenie taka książka powinna zostać usunięta z księgozbioru.
  • Bardzo ciekawa ksiązka ukazujaca trudy dnia codziennego europejki nieswiadomie poslubiajacej przystojnego marokańczyka, który okazał sie terrorysta. Po dzniach pełnych miłosci iszczęścia , nagle dowiaduje się kim jest jej mąż. Zostaje zmuszona do życia w ukryciu, brudzie, biedzie. Poznaje prawdziwe oblicze otaczajacych ja ludzi, wcześniej cudownych znajomych, teraz okrutnych oprawców, bezlitosnych morderców i bezuczuciowych rodziców skazujacych wlasne dzieci na śmierc. Dzieki pomocy polki, bedacej żoną szejka ( z ksiązki "jestem zona szejka udaje sie jej uciec z dzieckiem do europy, gdzie ukrywa sie do dzisiaj. Goraco polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Laila Shukri
Lektor:Ewa Abart
Wydawcy:Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2016-2022) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2019) Legimi (2018-2019) NASBI (2018) Ringier Axel Springer Polska (2018) ebookpoint BIBLIO (2018)
Serie wydawnicze:Fakt Bestseller Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8123-359-0 978-83-8123-977-6 978-83-8123-978-3 978-83-8123-989-9 978-83-8169-136-9 978-83-8169-332-5 978-83-8169-507-7 978-83-8295-143-1 978-83-8295-224-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza przemówienia wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 98 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo