Kot na medal:

prawdziwe historie bohaterskich kotów

Autor:
Małgorzata Kur
Ilustracje:
Aleksandra Gołębiewska-Pilorz
Wydawcy:
Wydawnictwo Ezop (2018)
Legimi (2018)
Wydawnictwo Wyszukane Ezop (2018)
Agencja Edytorska Ezop
ISBN:
978-83-65230-29-4, 978-83-65230-93-5
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

Myślisz może, że kot to tylko mrucząca przytulanka albo kanapowiec, leniwie wylegujący się godzinami na kanapie? Nic bardziej mylnego! Poznaj niezwykłe historie Simona, Maszy, Siemiona, Kiddo i Rudzielca, a odkryjesz prawdziwą kocią naturę. Służba na okręcie wojennym, przejście tysięcy kilometrów, by wrócić do domu, ostrzeżenie rodziny przed pożarem, lot balonem - oto, do czego zdolne są koty! Potrafią być odważne i narażać się dla ludzi oraz stawać w ich obronie. To właśnie o nich jest ta książka. Bohaterskie koty wkraczają do gry!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ciekawa książka przedstawiająca pięć autentycznych, kocich historii. Każdą informację o kocie dodatkowo sprawdziłam w Wikipedii. Są to: • 1) Kot Simon - jedyny kot nagrodzony medalem Dickin • 2) Siemon - kot, który według legendy przebył ponad 2 tysiące kilometrów, aby wrócić do domu. Kot ten ma swoją ławeczkę w Murmańsku. Prawdziwą!!! • 3) Latający kot Kiddo Kiddo w 1910 roku był maskotką statku powietrznego America. • 4) Masza, kotka która w zimie własnym ciałem ogrzewała niemowlę i tym samym uratowała mu życie • 5) Rudzielec, kot, który ocalił rodzinę z pożaru. Zbudził jednego z domowników.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo