Dziewczynka z zapalniczką

Autor:
Mariusz Czubaj
Lektor:
Leszek Filipowicz
Wyd. w latach:
2018 - 2023
ISBN:
978-83-272-4643-1, 978-83-280-2673-5
978-83-280-5619-0, 978-83-280-1673-5
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
e-booki
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.7 (11 głosów)

„Dziewczynka z zapalniczką” to książka, która wciąga od pierwszych stron! Katarzyna Bonda o mówi o niej: „Po prostu petarda”! Nowy mroczny kryminał Mariusz Czubaja to przykuwająca uwagę intryga i trzymająca w napięciu fabuła.

Współczesny Śląsk. W lesie w Katowicach zostaje zamordowany Jacek Szymon, dawny mentor i kolega Rudolfa Heinza. Wiele lat wcześniej, we wrześniu 2001 roku, w willi na Brynowie odkryto okaleczone zwłoki 6-letniej dziewczynki. Śledztwo prowadził wówczas Jacek Szymon, a sprawcy nigdy nie znaleziono. Co łączy te dwie sprawy?

Profiler, który jeszcze niedawno zastanawiał się nad odejściem z policji, angażuje się w śledztwo. Tymczasem na wolności przebywa groźny przestępca, który kiedyś groził śmiercią Szymonowi oraz Heinzowi. Wiele wskazuje, że nie rzucał słów na wiatr.

Po prostu petarda!

Katarzyna Bonda

Do tej pory z prozy polskiej czytałem tylko brata, ale teraz zmieniam zdanie. Tak dobrego kryminału nie czytałem od co najmniej kilku lat. „Dziewczynka z zapalniczką” to prawdziwa petarda i pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kryminałów!

Wojtek Miłoszewski

Najmocniejszy autor polskiego kryminału i jego najbardziej nieoczywisty bohater. Czubaj i Heinz mistrzami literackiej intrygi!

Leszek Koźmiński „Kryminalna Piła”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autor robi postępy
  • typowa powieść Czubaja. Nie zaskakuje ale i nie rozczarowuje. Fajnie sie czyta i czeka co bedzie na następnej stronie. A na koniec nawet odrobine zaskakuje.
  • Pewnej sylwestrowej nocy roku 2010 w katowickim lesie zostaje zamordowany Jacek Szymon. Był on dawnym kolegą niejakiego Rudolfa Heinza. Nic by nie było w tym zaskakującego, gdyby nie fakt, że Jacek wiele lat wcześniej prowadził śledztwo w sprawie okaleczenia i zabójstwa 6-letniej dziewczynki. Wówczas sprawca tej makabrycznej zbrodni nie został odnaleziony. Okazuje się jednak, że w chwili obecnej coś z cała pewnością łączy te dwie jakże na pozór różne od siebie sprawy. W śledztwo to zostaje zaangażowany profiler, który doniedawna zastanawiał się nad odejściem z policji. Zaintrygowany historią obu zbrodni oraz tym, że na wolności przebywa groźny przestępca, który wcześniej wystosował wiele gróźb pod adresem Jacka Szymona oraz Rudolfa Heinza, podejmuje wyzwanie rozwikłania tej trudnej sprawy. Czy zdoła schwytać mordercę nierzucającego słów na wiatr?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Mariusz Czubaj
Lektor:Leszek Filipowicz
Wydawcy:Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2018-2023) Grupa Wydawnicza Foksal (2018) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018) Legimi (2018) Wydawnictwo WAB (2018)
Serie wydawnicze:Mroczna Seria Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna Polski Psychopata książka do słuchania
ISBN:978-83-272-4643-1 978-83-280-2673-5 978-83-280-5619-0 978-83-280-1673-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika folklor książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza przemówienia zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo