#instaserial o ślubie

Autor:
Nicole Sochacki-Wójcicka
Tłumacz:
Małgorzata Fabianowska
Wydawca:
Wydawnictwo Roger Publishing (2016-2017)
ISBN:
978-83-946386-5-8
Autotagi:
biografie
druk
książki
powieści
proza
4.3 (4 głosy)

Czym jest #instaserial o ślubie?Prawdę powiedziawszy, nie jest do końca o ślubie, choć niby jest. Na pewno nie jest o instagramie choć ma #insta w tytule - najbliższe co znajdziecie tam do instagramu to gadu gadu. Bo może gdyby nie pewna rozmowa na gadu gadu w 2007 roku - niepoznałabym mojego męża w 2009 roku. Będzie też wiele moich przemyśleń z życia. Będzie troche o przeszłości, o tym jak trafiłam na drogę do zostania lekarzem - no i rzeczywiście będzie o wszelkich przygotowaniach ślubnych i naszych perypetiach. Będzie o tym jak bardzo nasze drogi z Kubą się rozjeżdzały i jakim cudem jednak udało się je przenieść na jeden tor. Nie brzmi zachęcająco? Po cichu liczę, że tak.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mam mieszane uczucia co do obu książek. Nie chcę krytykować, bo po pierwsze autorka nie jest zawodową pisarką tylko lekarzem; w książkach dzieli się swoim osobistym życiem, a historia jest momentami niesamowita. Jednak czegoś mi brakowało podczas czytania. Momentami miałam wrażenie powrotu do czasów nastoletnich, kiedy pochłaniałam typowe pozycje dla nastolatek opisujące historie miłosne z liceum. • Zauważyłam, że łatwiej mi osobiście czytało się oba #instaseriale pomijając pisane kursywą spoilery kolejnych rozdziałów- tworząc tym samym ciągłość historii. • Książki czyta się szybko i całkiem przyjemnie. Fabuła nie nudzi w żadnym momencie. To co mnie urzekło to fakt, że opisywana historia wydarzyła się naprawdę- a odwaga głównej bohaterki w podejmowaniu decyzji jest dla mnie godna podziwu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo