My mieliśmy szczęście

Tytuł oryginalny:
We were the lucky ones
Autor:
Georgia Hunter
Lektor:
Elżbieta Kijowska
Tłumacz:
Barbara Szelewa ...
Wyd. w latach:
2007 - 2023
Wydane w seriach:
Szmaragdowa Seria
Czytak Larix
Czytak Larix 21752-21761
ISBN:
978-83-8015-600-5, 978-83-8252-736-0
978-83-8252-738-4
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.0 (6 głosów)

Niezwykła historia rodziny polskich Żydów z Radomia, rozdzielonej na początku drugiej wojny światowej i gotowej zrobić wszystko, by przeżyć i ponownie się połączyć.

Jest wiosna 1939 roku. Trzy pokolenia rodziny Kurców starają się, pomimo widma wojny, żyć normalnie. Wkrótce jednak nie będą już mogli odwracać wzroku od rozlewającego się po Europie okrucieństwa, które dotknie także ich. Los rozrzuci Kurców po wielu zakątkach świata. Rozpocznie się ich trudna walka o przetrwanie.

Powieść z zapierającą dech w piersiach intensywnością przenosi czytelników z paryskich jazzowych klubów do barbarzyńskiego więzienia w Krakowie, z północnoafrykańskich portów do najdalszych zakątków syberyjskiego gułagu i udowadnia, jak w czasach zagłady i terroru ludzki duch potrafi znaleźć siłę, by przetrwać, a nawet zatriumfować.

Książka zainspirowana przez rodzinną historię autorki, nieznane wcześniej, zadziwiające historie jej przodków, zbierane przez dziesięć lat, została przetłumaczona na szesnaście języków. Na jej postawie został również nakręcony serial, mający mieć premierę w 2023 roku.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka dobra, ale nie zachwycają. Jest wiele podobnych historii rodzin żydowskich w czasie II Wojny Światowej.
  • Nie lubię książek, w których tytuł zdradza zakończenie. Może, gdyby tytuł nie mówił od razu, że wszyscy bohaterowie przeżyją wojnę to czytałoby mi się książkę inaczej, z większym zain­tere­sowa­niem­. Historie bohaterów owszem, są ciekawe, ale jakoś nie mogłam się wkręcić w ich życie. Przez ten nieszczęsny tytuł???
  • Super!Miłość,wojna,okupacja,holocaust.Rodzina porozrzucana przez wojnę po całym świecie,od Brazylii po Syberię,zdołała przeżyć i połączyć się.To niesamowite do czego zdolny jest człowiek w ekstremalnych sytuacjach.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21754
Autor:Georgia Hunter
Lektor:Elżbieta Kijowska
Tłumaczenie:Barbara Szelewa Barbara Szelewa-Kropiwnicka
Wydawcy:IBUK Libra (2023) Wydawnictwo Czarna Owca (2017-2023) Legimi (2017-2023) ebookpoint BIBLIO (2017-2023) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2018) NASBI (2017) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca
Serie wydawnicze:Szmaragdowa Seria Czytak Larix Czytak Larix 21752-21761
ISBN:978-83-8015-600-5 978-83-8252-736-0 978-83-8252-738-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 32 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo