Małżeństwo z odzysku

Autor:
Agata Przybyłek
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (1017-2018)
Legimi (2017)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Takie rzeczy tylko z mężem
ISBN:
978-83-7976-718-2, 978-83-7976-719-9
978-83-7976-787-8, 83-7976-718-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.7 (6 głosów)

Autorka znakomicie przyjętej książki "Nie zmienił się tylko blond" powraca z nową powieścią - "Małżeństwo z odzysku"! Zuzanna ma ogromny talent do pakowania się w kłopoty i przyznać trzeba, że wykorzystuje go w stu procentach. Wraz z przyjaciółką bawi się w prywatne biuro detektywistyczne tropiąc niewiernych małżonków. Pewnego razu, gdy obie podążają śladami jednego z nich, pakują się w takie tarapaty, że już wcale nie jest im do śmiechu. Jakby tego było mało, pewien tajemniczy ktoś nieustannie depcze po ich śladach. Jednak wszystko to nie zraża Zuzanny, gdy ta postanawia znaleźć nową dziewczynę swojemu byłemu chłopakowi. To lekko i inteligentnie napisana powieść obyczajowa z gatunku literatury kobiecej. Przepełniona jest cudownym humorem, co sprawia, że czyta się ją zdumiewająco dobrze. A przy tym akcja poprowadzona tu została bardzo umiejętnie niczym w najlepszych książkach Joanny Chmielewskiej. Śledząc kolejne perypetie Zuzanny i jej przyjaciółki wprost nie sposób oderwać się od lektury. To rozrywkowa literatura kobieca najwyższej próby! Pochłonąć ją można niemal jednym tchem! "Małżeństwo z odzysku" w bardzo ciepłych słowach chwali także Alek Rogoziński, autor z pewnością bardzo dobrze znany niejednej naszej Czytelniczce. Agata Przybyłek zdołała już przyzwyczaić nas do wysokiego poziomu swoich książek. W swym dorobku literackim ma także powieści "Bez ciebie" i "Jeszcze raz". To właśnie ona prowadzi popularny blog o nazwie "Informator Czytelniczy". Wraz z inną znaną pisarką, Natalią Sońską, napisała powieść "Przyjaciółki". Czy "Małżeństwo z odzysku" stanie się kolejnym wydawniczym sukcesem Agaty Przybyłek? Wszystko na to wskazuje!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest to trzeci tom lekkiej i zabawnej lektury.
  • To cz. III cyklu "Takie rzeczy tylko z mężem", to też kolejna opowieść o szalonej Zuzce, nauczycielce - kobiecie o nieokiełznanym temperamencie, która w tym tomie przekształca się w prywatnego detektywa i wraz z przyjaciółką śledzi swego ......męża, wydaje się, że wiarołomnego Ludwika. • W ogóle życie Zuzki to ciąg zaskakujących historii - nie dość,że stała się gwiazdą dokumentalnego filmu /cz. II/, to jeszcze pomieszkuje u niej , po wypadku, były chłopak Teodor, a wcześniej / cz. II/ też kolega z pracy wuefista Marek, który wielce sobie obiecywał po tej znajomości i który to zasiewa w Zuzce niepokój, co do rzekomej zdrady męża. A, że bohaterka czuje się od dłuższego czasu niedoceniana przez własnego męża, namiętnego poszukiwacza skarbów, to sugestie Marka padają na podatny grunt - no i zaczyna się DZIAĆ!!!. • POLECAM wszystkie dotychczasowe części tego cyklu, pełne zabawnych postaci i sytuacji / reklama miodu, umierająca mamusia, casting na narzeczoną dla Teodora, detektywistyczne śledztwo i wiele, wiele innych/ , cyklu pełnego humoru, zabawnych gagów i czasem przedziwnych zdarzeń. • Ale też mamy piękne przesłanie w tejże cz. III - LEPIEJ SZCZERZE POROZMAWIAĆ< NIŻ ZATRUWAĆ SOBIE ŻYCIE NIEDOMÓWIENIAMI. • A może i dobrze, że się w porę nie dogadali, bo mamy przednią zabawę. A i czekam z niecierpliwością na zapowiadany : CDN.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo