Bang Bang!:

wystrzałowy samochód

Tytuł oryginalny:
Chitty Chitty Bang Bang
Autor:
Ian Fleming (1908-1964)
Ilustracje:
Joe Berger
Tłumacz:
Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk
Wydawcy:
Znak Emotikon - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017)
Znak Emotikon (2017)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
ISBN:
8324045007, 978-83-240-4599-0
978-83-240-4500-0
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
5.0 (3 głosy)

Jedyna powieść twórcy Jamesa Bonda dla całej rodziny. Twórca agenta 007 na chwilę przesiada się z astona martina do rodzinnego kabrioletu i zaprasza Was na przejażdżkę. Uwaga, będzie wybuchowo! Gdy rodzice kupują stary samochód, bliźniaki Jemima i Jeremy nie mają wątpliwości, że ich tata przywróci życie zdezelowanej maszynie. W końcu jest prawdziwym odkrywcą i wynalazcą! Ale nawet on nie spodziewa się, jakie niezwykłe możliwości kryją się pod maską, ani dokąd pojazd zabierze nowych właścicieli. Wakacyjna wycieczka może się zakończyć w sklepie ze słodyczami, wśród zatopionych wraków albo... w kryjówce gangsterów. Ian Fleming - dziennikarz i pracownik brytyjskiego wywiadu w czasie II wojny światowej, zasłynął jako autor powieści o Jamesie Bondzie. Zainspirowany legendarnym pojazdem wyścigowym, stworzył dla swojego syna opowieść o niezwykłym samochodzie. Bohaterowie tej historii wystąpili także w musicalu familijnym "Nasz cudowny samochodzik" według scenariusza Kena Hughesa i Roalda Dahla.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Komandor Pott, jego żona i dzieci, postanawiają kupić auto. Nie chcą jednak zwykłego samochodu, pragną, by ich pojazd miał w sobie „to coś”. W końcu udaje im się znaleźć zabytkowy kabriolet, który spełnia ich marzenia. Rodzina postanawia wypróbować samochód i udaje się nad morze. Niestety, korek nie pozwala im dotrzeć na upragnione wakacje. Nie wiedzą jeszcze, że ich samochód nie jest zwyczajny – jest magiczny, a dzięki temu jest w stanie zapewnić Pottom wiele przygód. • Bang, Bang! Wystrzałowy samochód to jedyna powieść dla dzieci znanego pisarza, twórcy postaci agenta 007 Jamesa Bonda, Iana Fleminga. Bohaterami książki są członkowie rodziny Pottów oraz pewien bardzo wyjątkowy samochód... • Po zakupie auta Pottowie uznali je niemal za członka rodziny. Doprowadzili do stanu używalności, a nawet nadali imię. Samochód odwdzięczył się im ujawnieniem niesamowitych zdolności. BANG BANG potrafi pokierować swoimi towarzyszami – nagle pojawiają się napisy na odpowiednich przyciskach, które zmieniają auto w zależności od potrzeb. Samochód zdaje się mieć własną świadomość, która niejednokrotnie ratuje rodzinę z opresji. • Czy Pottowie są zaskoczeni właściwościami BANG BANG? Nie do końca. Na początku owszem, dziwi ich, że samochód nie zachowuje się normalnie, lecz z czasem przestaje ich to zaskakiwać. Dzięki temu motyw z samochodem, który na przykład nagle zamienia się w samolot, wydaje się całkiem normalny. Młodzi czytelnicy nie odczują, że to coś dziwnego, bo i sami bohaterowie tego tak nie odbierają. • To, co może się podobać, poza motywem magicznego samochodu, to fakt, że w książce jest wiele przygód i akcji. Wszystko dostosowane do wieku czytelnika – nie jest brutalnie, choć zdarzają się sceny, które „trzymają w napięciu”. Bang, bang! to książka, przy której młodzi wielbiciele powieści przygodowych nie będą się nudzić. • Tekstu uzupełniają ilustracje Joe Bergera. Są świetnie wkomponowane w treść, pasują do tego, co opisano na stronie. Są czarno-białe, czasem dość szczegółowe, ale nie odciągają wzroku od opowieści. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobają – nie są udziwnione, nie jest ich zbyt wiele, jednak sprawiają, że książka wygląda atrakcyjnie i na pewno dzięki temu jeszcze lepiej trafi do młodych czytelników. • Jeśli szukacie czegoś dla swoich pociech albo rodzeństwa, zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł. Bang, bang! Wystrzałowy samochód to świetna powieść dla dzieci – pełna akcji, zaskakująca, magiczna i baśniowa, a przy tym zabawna. Czyta się ją błyskawicznie. Nie spodziewałam się, że Fleming tak dobrze poradził sobie z literaturą dla młodszych czytelników, a jednak – udało mu się to perfekcyjnie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo