Sztuka coachingu:

zbiór narzędzi i wskazówek

Tytuł oryginalny:
Art of coaching
Autorzy:
Jenny Bird
Sarah Gornall
Tłumacz:
Barbara Łukomska
Wydawcy:
Wydawnictwo Galaktyka (2017-2018)
Legimi (2017-2018)
ISBN:
978-83-7579-582-0, 978-83-7579-612-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
poradniki

Sztuka coachingu ma na celu zmianę twojego sposobu myślenia, otwarcie przed tobą nowych możliwości oraz pokazanie świeżych rozwiązań. Jest idealnie dostosowana do potrzeb coacha lub menedżera i może być kreatywnie wykorzystywana w praktyce. Jej autorki – specjalistki od coachingu i superwizorki światowej sławy – przedstawiają wiele twórczych pomysłów, które można wykorzystać w różnych sytuacjach związanych z coachingiem, takich jak przywództwo, podejmowanie decyzji, wspomaganie zmian i superwizja.

Łącząc całkiem nowe, oryginalne schematy z klasycznymi modelami stosowanymi w obszarze zarządzania i edukacji, Jenny Bird i Sarah Gornall stworzyły cenne, przystępne źródło oparte na solidnych podstawach teoretycznych, pozwalające na szybkie znalezienie potrzebnych informacji i błyskawiczne ich przyswojenie. Każdy zaprezentowany model opatrzony jest przejrzystym diagramem oraz prostym wyjaśnieniem, jak działa, na czym polega i w jaki sposób można go wykorzystać w praktyce. Autorki, bazując na swoich doświadczeniach z pracy coachingowej, przedstawiają inspirujące pomysły na wcielanie opisanych metod w życie.

Sztuka coachingu będzie nieocenioną pomocą dla coachów poszukujących nowych metod pracy z klientami, a także dla adeptów sztuki, uczestników szkoleń coachingowych, coachów-superwizorów, specjalistów ds. szkolenia i rozwoju zawodowego oraz osób pracujących w działach HR.

Książka porusza tematy:

- coaching,

- relacje i komunikacja,

- uczenie się i rozwój osobisty,

- przywództwo, wywieranie wpływu i motywowanie,

- analiza, wybór i zmiana,

- superwizja i facylitacja pracy zespołów,

- rozwój kreatywności.

Sztuka coachingu jest zachwycająca. Dla początkujących coachów będzie użyteczną „skrzynką z narzędziami”, a dla profesjonalistów stanie się źródłem inspiracji i zaproszeniem do refleksji. Żaden coach nie oprze się czarowi błyskotliwego, dogłębnie przemyślanego połączenia rysunków z instrukcjami. Takie książki można pisać wyłącznie na bazie własnego bogatego doświadczenia, korzystając z kreatywności, jaka łączy się z praktykowaniem coachingu, i mądrości, do której ono prowadzi. Zachęcam do lektury… i do praktyki!

Ewa Mukoid, dyrektor Instytutu Komunikacji i Rozwoju Mukoid

Książka Jenny Bird i Sarah Gornall wykracza poza standardowe ramy pracy z klientem. Jeśli jesteś coachem, doradcą lub zarządzasz zespołem i chętnie wzbogacasz swoją praktykę o sprawdzone naukowo metody, koniecznie przeczytaj Sztukę coachingu. Dzięki niej poszerzysz pole widzenia swoich klientów o niedostępne wcześniej obszary, wesprzesz ich w odkrywaniu siebie oraz odblokujesz ich potenc jał.

Dorota Hołówka, prezes Stowarzyszenia Nowa Psychologia

Autorkami tego poradnika dla praktyków są dwie doświadczone specjalistki z dziedziny coachingu. Konkretne sugestie wzbogaciły wieloma wizualizacjami, które stanowią niecenione narzędzie w pracy z klientami. Książka na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy dbając o rozwój swojego zawodowego warsztatu, poszukują nowych inspiracji.

Jacek Walkiewicz, psycholog

Jenny Bird jako coach z powodzeniem pracuje od 2000 roku z dyrektorami generalnymi i innymi przedstawicielami kadry kierowniczej wyższego szczebla. Zajmuje się superwizją coachów z całego świata, pomagając im pogłębiać umiejętności oraz rozwijać jedną z najważniejszych kompetencji niezbędnych w tym zawodzie – obecność coachingową. Bird w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju coachingu w Wielkiej Brytanii, a jej wystąpienia na konferencjach w kraju i za granicą cieszą się ogromną popularnością.

Sarah Gornall jest coachem, mentorem, superwizorem i trenerem. Pracuje z coachami w Wielkiej Brytanii i za granicą; pomaga im rozwijać umiejętności i zwiększać pewność siebie. Organizuje również szkolenia dla liderów i menedżerów pracujących zarówno w sektorze prywatnym, publicznym, jak i non prof

(...)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo