Kroniki Dziwnego Królestwa: Na przekór przeznaczeniu

Tytuł oryginalny:
Posporit` s sud`boj
Autorzy:
Oksana Pankiejewa
Oksana Petrovna Pankeeva ...
Tłumacz:
Marina Makarevskaâ
Wydawca:
Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2016-2017)
Wydane w seriach:
Kroniki Dziwnego Królestwa
Sud`ba korolâ
ISBN:
978-83-61386-76-6, 978-83-61386-97-1
978-83-61386-97-11
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Dać królewskie słowo honoru - nic prostszego, ale ożenić się w ciągu trzech miesięcy, kiedy narzeczona nawet nie majaczy na horyzoncie? A raczej narzeczonych jest tyle, że nie wiadomo którą wybrać, żeby potem nie żałować do końca życia. Gorsi są chyba tylko nieproszeni jasnowidze, którzy mają ochotę zepsuć nadchodzący ślub smutnymi proroctwami o nadciągającej tragedii. Co robić? Złamanie słowa honoru jest dla Szellara niemożliwe, ale można przecież sprzeciwić się przeznaczeniu. W tym pasjonującym cyklu każdy kolejny tom przynosi nowe wątki, co sprawia, że jest to niezapomniana czytelnicza przygoda pełna niespodzianek.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Szkoda ze nie ma już prze­tłum­aczo­nych­ kolejnych części 😕
  • „Na przekór przeznaczeniu” to trzecia część serii opowiadającej o przygodach Olgi, której zdarzyło się trafić do zupełnie innego świata. Dokładniej do kraju wyjątkowo obfitego w ludzi (i nie-tak-bardzo-ludzi) z postrzelonym poczuciem humoru. Czasem mam wrażenie, że bohaterowie tego cyklu po prostu nie potrafią być poważni, zawsze komuś dogryzą, rzucą jakiś żart czy sarkastyczną uwagę. W tym tomie akcja coraz bardziej zaczyna się rozwijać – poznajemy bliżej bohaterów, którzy do tej pory byli okryci tajemnicą. Punktem centralnym fabuły jest królewski ożenek. A dokładniej związana z nim panika i intensywne poszukiwania wybranki. Oczywiście wszystko opisane w niebanalny sposób, z należytą dawką humoru, niekiedy nawet absurdalnego. A na końcu… Co za cliffhanger! Ta część cyklu była najlepsza z dotychczasowych – nie mogę się doczekać kolejnego tomu, by zobaczyć, co nowego szykuje autorka. Dzieje się! Polecam serdecznie. ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:[Hroniki strannogo korolevstva] Na przekór przeznaczeniu 3
Autorzy:Oksana Pankiejewa Oksana Petrovna Pankeeva Marina Makarevskaâ
Tłumacz:Marina Makarevskaâ
Wydawca:Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2016-2017)
Serie wydawnicze:Kroniki Dziwnego Królestwa Sud`ba korolâ
ISBN:978-83-61386-76-6 978-83-61386-97-1 978-83-61386-97-11
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo