Śnieżny wędrowiec

Tytuł oryginalny:
Schneegänger
Autor:
Elisabeth Herrmann ...
Tłumacz:
Wojciech Łygaś
Wyd. w latach:
2016 - 2016
Wydane w seriach:
Sanela Beara
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński Media)
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (12 głosów)

Ktoś porywa małego chłopca. Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Posterunkowa Sanela Beara ma przekazać ojcu chłopca straszną wiadomość. Jednak spotkanie z przystojnym Darko Tudorem, który pracuje w leśnej stacji badawczej zajmującej się życiem wilków, rodzi w niej wątpliwości. Czy to rzeczywiście było porwanie? A może doszło do niego przez pomyłkę? Niestety, wszystkie osoby związane z tą sprawą milczą. Beara dochodzi do wniosku, że tylko w jeden sposób może dojść do prawdy: pod przybraną postacią zatrudnia się w willi zamożnej rodziny Reinartzów, w której matka porwanego chłopca pracowała wcześniej jako pomoc domowa. Beara zostaje wciągnięta w gmatwaninę nienawiści, pożądania i pogardy, co doprowadza ją do granic wytrzymałości… [lubimyczytac.pl]
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Druga książka z serii o losach młodej policjantki, która ma dość niek­onwe­ncjo­naln­e i nie zawsze zgodne z prawem sposoby prowadzenia śledztwa. Tym razem zostaje poproszona o pomoc w rozwiązaniu zagadki z przed 4 lat, kiedy to został uprowadzony 8-letni Darijo. Po tym czasie znaleziono zwłoki chłopca, które dają nowe spojrzenie na tę sprawę. I okazuje się, że nie wszystko było takie, jak się wydawało przed laty... • Nowa sytuacja również zaskakuje policjantów - zwłaszcza gdy okazuje się, że matka chłopca, która była sprzątaczką, jest teraz panią domu. • Jakie tajemnice skrywają rodzice chłopca? Co ukrywają świadkowie? Jak zginął chłopiec i czy rzeczywiście został porwany? • Wzruszająca, smutna i jednocześnie wciągająca historia, która zaskakuje swoim zakończeniem. Zdecydowanie polecam!
  • Kontynuacja "Wioski morderców". Wciągnęło mnie bez reszty i opamiętania. Świetni bohaterowie i wartka akcja.
  • Książka ciekawa od samego początku.Wciąga
  • Powieść lepsza niż pierwsza książka tej autorki. Wciągająca fabuła, napięcie i niepewność do ostatnich stron. Zakończenie może trochę rozczarowujące, ale ogólnie książka całkiem przyzwoita.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Der Schnee gänger Śnieżny wędrowiec 2
Autorzy:Elisabeth Herrmann Wojciech Łygaś
Tłumacz:Wojciech Łygaś
Wydawcy:Prószyński Media (2016) NASBI (2016) Prószyński i Spółka (2016) Legimi (2016) ebookpoint BIBLIO (2016) Prószyński i Spółka Prószyński Media (2016)
Serie wydawnicze:Sanela Beara Duże Litery Duże Litery (Prószyński Media) Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8069-451-4 978-83-8097-746-4 978-83-8097-758-7 978-83-8069-451-4 978-83-8069-451-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 26 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo