Sidney Chambers Cień śmierci

Autor:
James Runcie
Wydawcy:
Marginesy (2016)
IBUK Libra (2016)
Legimi (2016)
ISBN:
978-83-65586-01-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
5.0

Na podstawie cyklu powieści o Sidneyu powstał znakomity serial Grantchester.

Jak to się dzieje, że skromny młody proboszcz w niewielkim Grantchester zamienia się w detektywa, którego nie powstydziłaby się Agatha Christie? Oczywiście przypadkiem.

Sidney Chambers chciałby bez reszty poświęcać uwagę swoim parafianom, ale skoro parafianie giną w tajemniczych okolicznościach, a wręcz sami popełniają zbrodnie, skoro najbliższym przyjacielem proboszcza jest zapracowany inspektor policji, to siła wyższa – proboszcz musi brać udział w śledztwie. Część przygód anglikańskiego kapłana czytelnicy mogli poznać z serialu telewizyjnego nakręconego na podstawie książek Jamesa Runciego. Teraz mogą poznać również inne tajemnice, które musiał rozwikłać niecodzienny bohater. Nie zmienia się krąg malowniczych postaci towarzyszących Sidneyowi – Geordie Keating, któremu przyjaciel pomaga w pracy śledczej, piękna, błyskotliwa Amanda, z którą Sidney chętnie by się ożenił, gdyby nie dzieliła ich przepaść klasowa, pani Maguire, która nigdy nie owija w bawełnę, nawet gdyby bardzo się to przydało, ekscentryczny wikary Leonard Graham i młodziutki, bardzo entuzjastyczny labrador Kusy. Zapraszamy do ich świata – angielskiej prowincji, pięknego uniwersyteckiego Cambridge i barwnego Londynu, jeszcze konserwatywnego i pełnego uprzedzeń, a już tętniącego jazzem.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobra książka, z ujmującą atmosferą, ciekawymi bohaterami, interesującymi zagadkami. Czyta się z przyjemnością i lekką nostalgią za starą angielską wsią. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo