Igrając z ogniem

Tytuł oryginalny:
Playing with fire
Autor:
Tess Gerritsen
Tłumacz:
Andrzej Szulc
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2015-20117)
Legimi (2016-2023)
Ringier Axel Springer Polska (2017)
Wydane w seriach:
Anatomia zbrodni
Rizzoli & Isles novel
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (19 głosów)

Autorka bestsellerowej serii “RIZZOLI & ISLES”tym razem napisała thriller osnuty wokół utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu drugiej wojny światowej.

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Wenecji wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio” skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na powodzenie we Włoszech Benito Mussoliniego.

Wyobraźnia Gerritsen pozwala jej docierać do tak mrocznych i przerażających zakamarków ludzkiej psychiki, że Edgar Allan Poe i H.P. Lovecraft wydają się przy niej niewiniątkami.

"Chicago Tribune"

Jeden z najbardziej wszechstronnych głosów w świecie dzisiejszych thrillerów.

"Providence Journal"

Tess Gerritsen od dawna była na liście moich ulubionych autorów thrillerów. Ale „Igrając z ogniem”, to strzał w zupełnie nowym kierunku.

Spróbujcie przeczytać pierwszy rozdział i całą resztę nie niszcząc stron książki w rozgorączkowaniu.

Książka robi niesamowite wrażenie. Jest TAK dobra!

David Baldacci

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tess Gerritsen jak zwykle trzyma w napięciu. Julia Ansdell kupuje w Wenecji zapis nutowy niezwykłego walca. Wkrótce zaczyna myśleć, że wykonywanie tego utworu powoduje u jej córki ataki agresji. Zaczyna dochodzić historii nut.
  • Nie polecam, co się stało z Tess, ta książka w ogóle nie wciąga, nawet część dotycząca wojny, pełna tanich chwytów i stereotypowych postaci.
  • bardzo dobra książka, szybko się czyta, polecam
  • Bardzo dobra pozycja, czyta się w ekspresowym tempie. trochę smutnawa, ale można powiedzieć, że pozytywnie się kończy.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Tess Gerritsen
Tłumacz:Andrzej Szulc
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2015-20117) Legimi (2016-2023) Ringier Axel Springer Polska (2017)
Serie wydawnicze:Anatomia zbrodni Rizzoli & Isles novel
ISBN:9788373596597 978-83-6751-239-8 978-83-6775-724-9 978-83-6775-776-8 978-83-7985-330-4 978-83-7985-653-4 978-83-7985-751-7 978-83-7985-929-0 978-83-7985-930-6 978-83-8361-008-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza reprodukcje zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 34 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo