Nieskończona przestrzeń snu (NPS)

Autor:
Jan Drożdż
Wydawcy:
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (2015)
Legimi (2015)
ISBN:
978-83-7942-492-4, 978-83-7942-493-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
fantasy
powieści
4.0

Nina Skowrońska, wyróżniająca się studentka piątego roku dreamologii na Uniwersytecie Marzeń Sennych, nie potrafi zinterpretować na gruncie naukowym konwencji ani natury snu, który ją nawiedził. Sprawa okazuje się tak poważna, że jej opiekun naukowy decyduje się zorganizować w przestrzeni Świata Realnego spotkanie międzynarodowego grona największych autorytetów UMS. Ich wnioski są alarmujące: Nieskończonej Przestrzeni Snu grozi zagłada. Czy uczeni dreamolodzy zdołają jej zapobiec? Wróg nie przebiera w środkach, Siły Wiecznej Pustki działają nie tylko w przestrzeni snu, przenikają też do Świata Realnego. Od tej chwili żadna ze znanych przestrzeni nie gwarantuje Ninie bezpieczeństwa. W tej sytuacji koniecznością jawi się kreacja nowej i niezależnej przestrzeni tymczasowego trwania – Pałacu Luster. Zmysłowa i erudycyjna zarazem proza Jana Drożdża zaskakująco dowodzi, że technika oniryczna może stanowić niezwykle sprawne narzędzie diagnozy współczesnej kultury.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nigdy nie spotkałam się z taką historią. Bardzo lubię sny i nie mogłam się doczekać by przeczytać tę książkę. Nie zawiodłam się, może czasami się gubiłam w teoriach Snu i dyskusjach profesorów (ale profesorów często ciężko zrozumieć, zwłaszcza gdy wykładają Sny),lecz sama historia jest niezwykle pomysłowa i bardzo ciekawa. • Nina ma nietypowy sen, na tyle nietypowy by zbudzić telefonem profesora Uniwersytetu Marzeń Sennych (UMS)- Andrzeja Tomaszewskiego. Sprawa okazuje się na tyle poważna, że profesor zwraca się o pomoc do najlepszych profesorów UMS. • Podczas historii, wraz z Niną i profesorami, wędrujemy przez niezwykły Pałac Luster. Jest jak sen i nic nie jest w nim normalne. Każde piętro jest oddzielnym światem, na każdym z nich nasza bohaterka dorasta, a cała trójka dowiaduje się czegoś o sobie. • Myślę, że większosc ludzi lubi świat snów, a czy ktoś z was chciał kiedyś wędrować przez sny innych? Jakbyśmy się wtedy zachowali? • Nina musiała się zmierzyć z takimi problemami. Przekonaj się, jak sobie poroadziła i czy świat Snów został uratowany, a także nasz własny.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo