Dzika droga

Tytuł oryginalny:
Wild
Reżyseria:
Jean-Marc Vallée (1963-2021)
Scenariusz:
Nick Hornby
Zdjęcia:
Yves Bélanger
Tłumacz:
Magdalena Balcerek
oraz:
Cheryl Strayed
Wydawcy:
Galapagos (2018-2021)
Imperial CinePix (2015)
Imperial Cine Pix (2015)
Autotagi:
DVD
filmy
filmy i seriale
Więcej informacji...
3.0

W filmie reżysera Witaj w klubie znakomitą, zapadającą w pamięć kreację tworzy zdobywczyni NAGRODY AKADEMII Reese Witherspoon. Dzika droga to inspirująca, prawdziwa historia oparta na bestsellerowej powieści Cheryl Strayed. Po latach lekkomyślnego i samo destrukcyjnego życia, po rozpadzie swego małżeństwa, dręczona wspomnieniami zmarłej matki Bobbi (nominowana do NAGRODY AKDEMII Laura Dern), Cheryl (Whiterspoon) podejmuje emocjonalna decyzję o przejściu ponad tysiąca mil szlakiem Masywu Pacyficznego. Bez żadnego doświadczenia, wędruje samotnie poprzez bezkresne, dzikie tereny w morderczej podróży ku samopoznaniu i odkupieniu, która ostatecznie ma ją wzmocnić i uleczyć jej chorą duszę.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zapewne niejeden z Was miał czasem dość miejskiego zgiełku, codziennych problemów i rutyny za biurkiem w pracy. Gdy sterty papierów leżących przed oczami rosną do niebotycznych rozmiarów, zaś tułaczka miejskimi środkami transportu staje się nie do zniesienia, umysł mimowolnie poczyna uciekać do otwartych przestrzeni pełnych nieokiełznanej przyrody, świeżego powietrza i spokoju. Nic zatem dziwnego, iż niektórzy w wolnej chwili udają się na łono natury, by choć na weekend zaczerpnąć oddechu i nabrać dystansu do rzeczywistości. Bohaterka "Dzikiej drogi" również wybiera się w podróż, jeno na znacznie dłuższy okres, w dodatku z poważniejszych pobudek niż rutyna i wypalenie zawodowe. Tak czy inaczej, na odbiorców filmu czeka kawał interesującej przygody przepełnionej refleksją i zadumą. • W telegraficznym skrócie: spokojne, melancholijne kino skłaniające do przemyśleń nad własną egzystencją; imponujące krajobrazy niczym z widokówki cieszą oko; film nie przynudza dzięki naprzemiennie serwowanym wątkom z przeszłości bohaterki oraz ciekawym osobom poznawanym podczas pieszej wędrówki; porządne kino bez fajerwerków.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Reżyseria:Jean-Marc Vallée (1963-2021)
Aktorzy:Reese Witherspoon Laura Dern Thomas Sadoski Michiel Huisman Gaby Hoffmann Piotr Borowiec
Scenariusz:Nick Hornby
Zdjęcia:Yves Bélanger
Tłumacz:Magdalena Balcerek
oraz:Cheryl Strayed
Wydawcy:Galapagos (2018-2021) Imperial CinePix (2015) Imperial Cine Pix (2015)
Autotagi:dramat DVD filmy filmy i seriale film i wideo literatura literatura piękna nagrania wideo
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo