Loteria

Tytuł oryginalny:
Lottery
Autor:
Patricia Wood
Tłumacz:
Andrzej Appel
Wydawca:
PROMIC - Wydawnictwo Księży Marianów MIC (2011)
Wydane w seriach:
Okna
proza nowa
Okna - Promic, Wydawnictwo Księży Marianów MIC
ISBN:
978-83-7502-238-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (3 głosy)

"Babcia - mawiał Perry L. Crandall - często mi powtarzała, że "l" w moim nazwisku oznacza "szczęście" (ang. luck). I choć może robię wszystko powoli, to w swoim czasie dotrę tam, dokąd zmierzam". W pierwszym teście na inteligencję Perry`emu nie poszło. Od kiedy jednak pamięta, babcia zawsze nazywała go "szczęściarzem". Ale życie go nie rozpieszczało. Poznał, co znaczy być outsiderem i jak bolesnym piętnem staje się to, że człowiek myśli wolniej od innych. Niemniej nauczył się tego, co w życiu naprawdę ważne. Dlatego dobrze wiedział, komu można zaufać, kiedy trzymał w ręku zwycięski los.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nie jestem niedorozwinięty. • Powieść w ciekawy sposób pokazuje nam jak często mylne są pozory.Jak to co robimy dobre czy złe do nas wraca. Wzruszenie i smiech towarzyszą nam przez całą książkę.
  • Coś dla miłośników Forresta Gumpa – przepiękna książka P. Wood „Loteria”. To niezwykle ciepła i wzruszająca opowieść o Perrym, którego iloraz inteligencji wynosi tylko 76. Ale nie oznacza to, że jest głupi – on po prostu wolniej myśli. A dzięki naukom i radom babci, która go wychowuje, doskonale radzi sobie z codziennością. Ale pewnego dnia zostaje sam. I wtedy niespodziewanie uśmiecha się do niego fortuna – wygrywa na loterii 12 milionów.... Nagle okazuje się, że Perry może spełnić wszystkie swoje marzenia. Ale oznacza to też pojawienie się w jego życiu dawno nie widzianej rodziny, czy nowych „przyjaciół”. Czy bohater poradzi sobie w tej nowej rzeczywistości? Czy nie da się zwieść fałszywym obietnicom? Musicie przekonać się sami. To książka, która na pewno poprawi Wam humor i pozostawi ciepłe odczucia. Przeczytajcie koniecznie! am.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo