Zwiadowcy:

Bitwa o Skandię

Tytuł oryginalny:
Oakleaf bearers
Inne tytuły:
Zwiadowcy Ks. 4.
Zwiadowcy, Księga 4
Autor:
John Flanagan
Tłumacz:
Stanisław Kroszczyński
Wydawca:
Wydawnictwo Jaguar (2010)
Wydane w seriach:
Zwiadowcy - John Flanagan
ISBN:
978-83-7686-001-5, 978-83-7686-922-3
978-83-7686-992-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Czwarty tom znakomitej serii Johna Flanagana, sprzedanej na świecie w wielomilionowym nakładzie, tym razem w twardej oprawie z nową okładką. Czy ci, którzy jeszcze niedawno byli śmiertelnymi wrogami, mogą połączyć swe siły i walczyć ramię w ramię przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi? Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evalyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udało się dać nogę z zimowych siedzib Skandian, tajemniczy jeździec porywa dziewczynę. Will, choć zahartowany i sprytny nie jest w stanie stawić czoła sześciu napastnikom… Na szczęście Halt i Horace przybywają w samą porę! Rychło okazuje się, że ci, których wzięto za przypadkowych rzezimieszków są tak naprawdę szpiegami wielkiej armii. Władca Temujai przygotowuje gigantyczną inwazję, która zagrozi nie tylko Skandii, ale również innym niezależnym królestwom. Czworo Aralueńczyków musi przekonać dumnych mieszkańców Północy o tym, że wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Will, Evanlyn, Halt i Horace są gotowi stanąć do walki u boku Skandian i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i mądrością – o ile oczywiście Oberjarl wyrazi zgodę na to, by w szeregach jego wojowników znaleźli się obcy…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czwarty tom ,,Zwiadowców" wciągnął mnie bez reszty, jak dla mnie najlepszy z dotychczasowych. John Flanagan idealnie opisuje fragmenty bitew, wojen czy walk, za co prawdę mówiąc podziwiam tą serię. Jednak tak samo jak po ,,Ziemi skutej lodem" czuję pewien niedosyt w postaci ,,braku Gilana" - miałam nadzieję, że przynajmniej się pojawi albo będzie w nim wzmianka w ostatnich stronach wybaczcie, ale nie chcę spolerować!. Na szczęście jestem zaspokojona w docinkach i sposobie bycia Halta i mam nadzieję, że nie zostanie nigdy zbyty w żadnej z części - bo bez niego już sobie ,,Zwiadowców" nie wyobrażam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Karotka1516
Opis
Inne tytuły:Zwiadowcy Ks. 4. Zwiadowcy, Księga 4 Bitwa o Skandię
Autor:John Flanagan
Tłumacz:Stanisław Kroszczyński
Wydawca:Wydawnictwo Jaguar (2010)
Serie wydawnicze:Zwiadowcy - John Flanagan
ISBN:978-83-7686-001-5 978-83-7686-922-3 978-83-7686-992-6
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo