Życie pisane na piasku

Tłumacz:
Julia Wolin
Autor:
Regina Calcaterra
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2014)
Wydane w seriach:
Moja Historia
autobiografie
Historie Prawdziwe
Historie Prawdziwe - Wydawnictwo Amber
ISBN:
978-83-241-4967-4, 83-241-4967-4
978-830241-4967-4, 987-83-241-4967-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
4.0 (4 głosy)
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest to historia poruszająca,a także niosąca nadzieję na lepsze jutro.Historia,która pokazuje że można nawet być kimś jak się chce,chociaż pochodzi się z nizin społecznych!!!Książka która pokazuje jak są niektóre matki bez litosne nie mające żadnych odruchów macierzyńskich,matki które nie powinny mieć dzieci,historia która woła o pomstę do nieba i rozrywa serca nawet może zatwardziałe jak można krzywdzić własne dzieci.Polecam!!!
  • Dramatyczna autobiografia o rodzeństwie i ich wiecznie pijanej matce, która ich bije (liczne krwiaki, sińce, złamania, oparzenia), wyzywa i w ogóle się o nie nie troszczy. Dzieci żyją w głodzie i nędzy, bez podstawowych środków do życia:artykułów spożywczych, chemicznych typu pasta do zębów czy mydło, jak również odzież czy najzwyklejsza do spania poduszka. Bieżąca woda i stary materac to już luksus. Dzieci żyją z kradzieży i tego co gdzieś zarobią, a najstarsza siostra Regina jest im i matką i siostrą. Dzieci w końcu rozdzielone i oddane do rodzin zastępczych również przeżywają koszmar. • Przepiękna książka wyciskająca łzy z oczu. Miłość, determinacja i wzajemna pomoc - dzięki temu dzieciom udaje się nawet zrobić karierę - odmienić swój los z góry skazany na klęskę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo