Mapa nieba:

nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją

Tytuł oryginalny:
Map of heaven
how science, religion, and ordinary people are proving that the world beyond is real
Autorzy:
Eben Alexander
Ptolemy Tompkins
Tłumacz:
Rafał Śmietana
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2014)
ISBN:
978-83-240-2373-8, 978-83-240-2648-7
Autotagi:
druk
książki
3.7 (7 głosów)

Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce „Dowód” opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył. Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia. Dotąd milczeli, wstydzili się mówić, ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historie. Ich świadectwa posłużyły autorowi „Dowodu” do utkania nadzwyczajnej opowieści o zagadkowych doświadczeniach, pozwalających uwierzyć, że nasz świat ma jeszcze jeden wymiar, głęboko skryty, czysto duchowy, który czasem wyczuwamy, ale którego nigdy dotąd nie opisano tak przekonująco. Nowa książka Ebena Alexandera dostarcza kolejnych dowodów na to, że życie po śmierci istnieje.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Dowód" Ebena Alexandra był książką rzeczywiście przełomową. Urzekła mnie wówczas jego niesamowita historia podróży jaką odbył poza granice życia i śmierci. Dzięki śmierci klinicznej, której doświadczył mógł na chwile zajrzeć do świata nieba, w które wcześniej raczej nie wierzył. "Mapa nieba" jest zbiorem zawierającym niesamowite historie ludzi, którym też udało się dotknąć tajemnicy nieba, ale nie w sposób tak oczywisty jak wcześniej Ebenowi. Muszę powiedzieć, że po jej lekturze czuję pewien niedosyt... W zasadzie to jestem zawiedziona. Owszem publikacja ta zawiera skrótowe relacje osób, które w swym życiu rozstały się z osobami sobie bliskimi, ale nie doświadczyły bezpośredniego "kontaktu" z tym drugim wymiarem. Spodziewałam się więc zupełnie czegoś innego... Aczkolwiek Eben Alexander w sposób niezwykle dociekliwy stara się w niej wyjaśnić oraz przekonać czytelnika do tego, aby uwierzył w to, że świat, w którym obecnie żyjemy ma jeszcze jeden wymiar. Ten głęboko skrywany, czysto duchowy, który jest przez nas od czasu do czasu mimo wszystko wyczuwalny.
  • Strona 222 i 223: • "Dar świadomości umożliwia nam samodzielne poszukiwanie prawdziwej natury umysłu oraz naszych osobistych związków ze wszystkim, co istnieje. • Odpowiedzi wszyscy nosimy w naszym wnętrzu."
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo