Czarny deszcz

Tytuł oryginalny:
Black rain
Autor:
Graham Brown
Tłumacz:
Robert J. Szmidt
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2011-2012)
ISBN:
978-83-7508-369-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza

Tajna współpracowniczka rządowa, Danielle Laidlaw, prowadzi ekspedycję w gąszcz amazońskiej dżungli w celu odnalezienia legendarnego miasta Majów. Jej zespół przemierza dżunglę, nie mając pojęcia o tym, że zastępuje grupę zaginioną ... parę tygodni wcześniej, i nawet nie przeczuwając, że skarb, którego poszukują, nie jest zwykłym artefaktem, lecz przełomowym odkryciem zdolnym zmienić oblicze świata. Śledzeni przez bezlitosnego miliardera, nękani przez tubylcze wrogo nastawione plemię i prześladowani przez niewidzialnego wroga, który pozostawia na swej drodze tylko zmasakrowane trupy, ludzie Laidlaw starają się odkryć związek pomiędzy niepokojącą prawdą o legendzie Majów, wędrownym ludem, który nie daje im spokoju, i przerażającym sekretem pogrzebanym pod starożytnymi ruinami.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Graham Brown w swoich książkach umieszcza wielu bohaterów, akcja równocześnie toczy się w kilku miejscach, ale jest ona czytelna i od początku do samego końca trzyma w napięciu(dlatego nie zgadzam się z recenzją poprzedniej osoby). • Bardzo polecam zwłaszcza na długie zimowe wieczory.
  • Przez pierwszą połowę książki ciężko było przebrnąć, gdyby nie moja zasada "doczytywania" każdej historii do końca, pewnie już dawno stałaby • z powrotem na półce. Ale ku mojemu zaskoczeniu mniej więcej od 30 rozdziału zaczyna się coraz ciekawiej, na światło dzienne wychodzi skrywana od wieków tajemnica (zresztą całkiem pomysłowo skonstruowana), a akcja zaczyna przyspieszać. Tak więc nie żałuje wyboru na prezent, i również polecam :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo