Zbyt wielkie serce

Autor:
Ewa Zaleska
Wydawcy:
Wydawnictwo Sonia Draga (2014)
Legimi (2014)
Wydane w seriach:
Polskie Kryminały
ISBN:
978-83-7999-066-5, 83-7999-066-5
Autotagi:
druk
powieści
3.0

Na zimnym stole w prosektorium w bezlitosnym świetle leży ciało Anny, pani psycholog, żony, matki, córki, siostry. Zmęczony dniem młody patolog, Jacek Bondrucki, przeprowadza pośpiesznie sekcje zwłok. Gdyby nie grymas strachu na twarzy zmarłej, pewnie szybko by o niej zapomniał. Jest w niej jednak coś, co każe mu wrócić wieczorową porą i zacząć pracę od początku. Górę bierze jego detektywistyczne zacięcie. W dochodzeniu do prawdy szuka sprzymierzeńca w mężu denatki. Wkrótce w dziwnych okolicznościach giną osoby z otoczenia Anny... W toku śledztwa wychodzą na jaw najmroczniejsze rodzinne sekrety, zostają obnażone skomplikowane i toksyczne relacje. Nikt w tym gronie nie jest bez skazy... Jednak komu najbardziej zależało na "usunięciu" Anny?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka jest fajnie napisana i świetnie osadzona w polskich realiach. • Ewa Zaleska zaskakuje pomysłowością i świetną konstrukcją książki. Dobrze napisany kryminał, gdzie nic nie jest oczywiste, a wątki mieszają czytelnikowi w głowie. Opowieść od samego początku intryguje – co będzie dalej???
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo