Fantastyczni
[awatar]
Fantastyczni

Świat czarów, magicznych stworzeń, czar­noks­iężn­ików­ i rycerzy w lśniących zbrojach !

Forum grupy Fantastyczni
?
Szukam jakiś ciekawych, nowych książek. Co polecacie ? :)
odpowiedzi: 4
wyświetleń: 1945
redshark_pl

redshark_pl
08.02.2023 11:12:10
Czy na tej stronie stronie można czytać książki, czy tylko mieć ma nie podgląd i je oglądać?
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 333
Oliwia5

Oliwia5
24.01.2022 16:12:40
mam pytanko. Bo jestem generalnie nowa na tej stronce ( jeżeli można to tak nazwać ), i czy da się dodawać książki w grupach na półkę, czy tylko administrator może?
odpowiedzi: 0
wyświetleń: 335
Oliwia5

Oliwia5
24.01.2022 14:03:49
Potraficie powiedzieć, dlaczego lubicie czytać właśnie książki fantasy? Mi trudno odpowiedzieć na to pytanie... Chociaż może kocham je czytać, bo dzięki nim, mogę oderwać się od szarości życia codziennego? A jak jest u was? :)
odpowiedzi: 7
wyświetleń: 2044
PolandMichal

PolandMichal
08.09.2016 18:57:51
Mam dylemat. Chciałabym kupić mojej kuzynce jakąś książke. Myślałam o fantastyce, ale nie wiem co mam wybrac. Może wam przyjdzie coś do głowy. Jestem otwarta na propozycje. • (Dziewczyna 8-9 lat)
odpowiedzi: 2
wyświetleń: 1940
justyna.muszynska.52

justyna.muszynska.52
15.03.2015 15:56:03

Szukaj na forum
Laluna
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo