Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zwiatremwewlosach
Najnowsze recenzje
1
...
21 22 23
...
39
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    "Gwiazdozbiór" to trzecia część przygód detektyw Julii Krawiec. Po raz kolejny autorka rewelacyjnie połączyła mrożący krew w żyłach kryminał z codziennością bohaterów. Jaka sprawa tym razem pochłonie Julię? Czy w gwiazdozbiorze nie zabraknie jakiejś gwiazdy? • Fabryka talentów - to wybitna szkoła dla wybitnie uzdolnionych dzieci. I to właśnie ciało jednego z uczniów fabryki talentów zostaje znalezione w parku. Wkrótce zaczynają ginąć kolejni uczniowie, których nikt nawet nie szukał.Co łączy te dzieci? Wspólna szkoła, niewyobrażalny talent i... kalectwo. • Jaki związek z tą sprawą ma siostra Szymona, Kristi? Czyżby nie przejęła się morderstwem brata? Jakie tajemnice skrywa dyrektor? Czy za sukcesami uczniów kryje się coś więcej? • Pytań jest bardzo dużo, także tych dotyczących głównych bohaterów. Jak zakończyła się sprawa Julii w sądzie? Czy Sylwia zostanie przy matce? Jak rozwinie się związek z Arturem? • Marta Zaborowska rozwija również wątek Michaliny Bodnar, która pojawiła się w poprzedniej części. Dziewczyna wraca z wakacji, z nową miłością! Będą kolejne wzloty, a czy doczekamy się kolejnych upadków? Na pewno nie zabraknie niespodzianek. • Trzecia część okazała się jeszcze lepsza od poprzedniej. Po raz kolejny autorka funduje nam zakończenie, po którym stawiamy setki pytań o losy naszych bohaterów. Do tego mam przeczucie, że w kolejnej części sprawdzi się powiedzenie "kto się czubi, ten się lubi" - odnośnie Michaliny i Zasępy ;). Z ogromną przyjemnością sprawdzę, czy przeczucie mnie nie myli!
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Gdy odwiedziłam bibliotekę jeszcze przed świętami, ta książka przemówiła do mnie z wystawki. "Komedia świąteczna"? Brzmi całkiem dobrze, biorę! I nie żałuję, bo przy czytaniu tej książki można naprawdę się uśmiać. • "Trzaskający w kominku ogień, angielska wiejska posiadłość i maskarada najwyższej próby" - tak mówi tekst z okładki. I trzeba przyznać, że ta teatralna komedia bawi czytelnika aż do ostatniego aktu. • Camilla marzy o oświadczynach przystojnego księcia z jakiegoś tam królestwa. Ten wymarzony pragnie spędzić święta Bożego Narodzenia w gronie tradycyjnej angielskiej rodziny. Tylko jest jeden problem - rodzina Camilli nie należy raczej do tradycyjnej, cechuje się za to char­akte­ryst­yczn­ymi i nie rzadko dziwacznymi osobowościami. W takim przypadku pozostaje te tradycyjną rodzinę... wynająć. • W ten sposób rodzi się plan zatrudnienia aktorów, którzy odegrają określone role. Do obsady dołączy również Grey - dawna miłość Camilli. Zapewniam Was, że scenariusz tej sztuki zaskoczy niejednokrotnie samego autora. Będą zaskakujące zwroty akcji i porywająca historia miłosna. Nie zabraknie także rodzinnych skarbów i tajemnic. • Historia, choć zabawna, to ma swój morał. Mówi nie tylko o wybaczeniu, ale również o tym, jak często się mijamy, bojąc się wyjawić prawdę i swoje uczucia. Warta polecenia na chłodne, zimowe wieczory. Lekka, przyjemna, a przy tym wyjątkowo zabawna. Czytając ostatni rozdział, w którym mowa o dalszych losach naszych bohaterów, nie przestawałam się śmiać. Gorąco polecam Wam sztukę "Szopka w Milton Manor", która podbije również Wasze serca! :)
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Nie myślałam, że o umieraniu można pisać w tak... przyjemny i szczery sposób. Rak, przerzuty i nadzieja, która z każdym dniem staje się co raz mniejsza. Czy można myśleć o czymś innym jak o walce, próbie przetrwania i cudzie, który przecież musi się wydarzyć? Jak sobie poradzić ze świadomością zbliżającej się śmierci i jak przeżyć te ostatnie wspólne chwile? Myślę, że "Ostatnie dni Królika" dokładnie odpowiedzą Wam na te wyjątkowo trudne pytania. • Tytułową bohaterką jest 40-letnia Mia Hayes - nazywana przez wszystkich od dziecka Królikiem. Kiedy trafia do hospicjum, jej bliscy w różny sposób radzą sobie z tą sytuacją. Rodzice szukają kolejnych badań i kolejnych możliwości. Davey wraca z trasy koncertowej i spędza dużo czasu ze swoją młodszą siostrą i jej 12-letnią córką Juliet. Wsparciem jest również siostra Grace z rodziną, przyjaciółka Marjorie i kumple z sąsiedztwa. Wszyscy spotykają się przy łóżku Królika i wspominają stare, dobre czasy. Kłócą się, żartują i płaczą. • W całej powieści pojawia się jeszcze jedna postać - Johny. Pierwsza, wielka miłość Królika, z którą ma nadzieję jeszcze się spotkać. Tylko dlaczego chłopak pojawia się tylko we wspomnieniach i w snach? Jak ważną rolę odegrał w życiu Mii? • Jest to książka, która skłania do refleksji. Powieść przepełniona emocjami, miłością i przyjaźnią. Poruszająca do głębi i sprawiająca, że zaczynasz myśleć o własnym życiu. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że przy tak trudnym temacie, nie zabrakło humoru i dobrych żartów. Motyw z potajemnym wprowadzeniem księdza sprawił, że się roześmiałam, a jednocześnie popłynęła mi łezka ze wzruszenia. Śmiać się przez łzy - takie granie na emocjach czytelnika to już duża sztuka! Autorka pokazuje też, że niezależnie od trudności, pewne sprawy trzeba załatwić i pomyśleć o przyszłości - nawet jeśli ta nie jest nam pisana. Kto zaopiekuje się Juliet po śmierci jej matki? Czy najbliżsi pogodzą się z odejściem Królika? • Najlepszym podsumowaniem, ale i trafnym morałem, są słowa głównej bohaterki: • "Niezależnie od tego, co się wydarzy, będę żyła tak, jakbym nie miała umrzeć, ponieważ dziś tak właśnie się czuję. Dziś jestem tutaj (...) Dziś jestem żywa i muszę zapewnić mojemu dziecku bezpieczny, szczęśliwy dom, wypełniony miłością (...) zrobię wszystko, by wypełnić jej głowę jak najlepszymi wspomnieniami, a serce miłością".
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Dalsza część przygód bezk­ompr­omis­owej­ detektyw Julii Krawiec. Młoda policjantka bez reszty oddaje się kolejnej sprawie, zaniedbując przy tym swoją córkę Sylwię. Do tego ojciec dziecka chce jej odebrać dziewczynkę. Na horyzoncie znów pojawia się Artur - zawsze pomocny lekarz, który nie raz już pokazał, że mu zależy. Czy samo­wyst­arcz­alna­ pani detektyw pozwoli zbliżyć się mężczyźnie? Czy Julia zdoła to wszystko poukładać? • Ogromny plus dla autorki za połączenie nietuzinkowego kryminału z życiem i codziennością zwykłych ludzi. W końcu nie samą pracą człowiek żyje, choć... czy aby na pewno? • Jaka sprawa tym razem pochłonęła Krawiec bez reszty? Zaczyna się dość niewinnie. W dniu zaręczyn znika narzeczona Eryka Kornatowskiego, pochodzącego z zamożnej rodziny. Czyżby Paula się rozmyśliła? A może za jej zniknięciem kryje się coś więcej? W krótkim czasie dochodzi do kolejnych incydentów, których nie sposób nie połączyć ze sobą. Zagadka będzie trudna i wyjątkowo zaplątana, a do tego nie zabraknie nutki tajemniczości i przerażających... obrzędów. W tym wszystkim niezawodnej Krawiec będzie towarzyszyć nowa podopieczna, Michalina Bodnar, którą czeka niezła lekcja życia. • Druga część kończy się pytaniem, na które nie mogę doczekać się odpowiedzi. Uwielbiam to zostawianie czytelnika w niepewności. Sprawiające, że z ogromną przyjemnością sięgnie po kolejną książkę i pozna dalsze losy bohaterów.
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Światowy bestseller? Musiałam sprawdzić czym sobie zasłużył na takie zainteresowanie! • Książkę pochłonęłam (dosłownie!) w kilka dni. Porywająca historia, składająca się z trzech części. Każda sprawiła, że moja opinia o bohaterach zmieniała się diametralnie. I ten obrót spraw zaskakiwał mnie najbardziej. Już mi się wydawało, że nic mnie więcej nie zaskoczy. Spodziewałam się jedynego, słusznego zakończenia, a tu...? Niespodzianka! Coś, czego nikt przy zdrowych zmysłach, by się nie spodziewał. • Amy to piękna i mądra dziewczyna, pochodząca z dobrego domu. Była inspiracją dla swoich rodziców - autorów bestsellerowej serii książek dla dzieci o "Niezwykłej Amy". W 5 rocznicę ślubu dziewczyna zostaje uznana za zaginioną. W domu są ślady walki oraz wytarta krew Amy. Co jest przyczyną zaginięcia? Porwanie? Morderstwo? A może ucieczka? Tego próbują dowiedzieć się wszyscy. Podejrzenia padają na kilka osób, w tym na męża Nicka. Jak zakończy się ta historia? Czy dziewczyna się odnajdzie? Kto będzie winien? • "Zaginiona dziewczyna" to historia pełna akcji, owiana tajemnicą, bogata w analizę psychologiczną. To zestawienie musi gwarantować sukces. Nic więc dziwnego, że powieść ta została zekranizowana. Choć muszę przyznać, że styl pisania Gillian Flynn z początku był mało strawny, męczący. Potem... albo się z nim oswoiłam, albo tak porwała mnie historia, że przestał mi przeszkadzać. Sporym plusem jest za to wpleciona bajka o małżeństwie, z pouczającym morałem, że o miłość trzeba nieustannie dbać, pielęgnować ją. Trzeba być sobą i akceptować wady drugiego człowieka. • Jestem pod wrażeniem fabuły, która niejednokrotnie mrozi krew w żyłach.
Ostatnio ocenione
1
...
7 8 9
...
35
  • Za zamkniętymi drzwiami
    Paris, B. A.
  • Zdrowe gotowanie by Ann
    Lewandowska, Anna
  • Czy ten rudy kot to pies?
    Rudnicka, Olga
  • Mężczyzna od poniedziałku do piątku
    Peterson, Alice
  • Diabli nadali
    Rudnicka, Olga
  • Cichy wielbiciel
    Rudnicka, Olga
grejfrutoowa
ilona3
anaj_27
usunięte konto
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo