Zaginiona dziewczyna

Tytuł oryginalny:
Gone girl
Autor:
Gillian Flynn
Tłumaczenie:
Magdalena Koziej
Magda Koziej
Wydawcy:
Burda Publishing Polska (2012-2014)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2013)
G J Gruner Jahr Polska (2012-2013)
G J Książki (2012)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (23 głosy)

äZaginiona dziewczynaö to wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą. Gillian Flynn z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki stworzyła powieść o małżeństwie, w którym bardzo źle się dzieje. Książka natychmiast podbiła serca krytyków i czytelników i przeniesiono ją na ekran w reżyserii Davida Finchera. Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia daleko mu do wymarzonego ideału ľ ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, co się stało z jego cudowną żoną.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przebrnijcie sto pierwszych stron! Dalej jest już tylko lepiej.Proponuję powieść jako obowiązkową lekturę dla zakochanych. Posłużę się klasykiem:"podłość ludzka nie zna granic". Trochę niepotrzebnej obsceny ale polecam mocne 4.
  • Książka zdobyła same zachwyty, dlatego też mnie zainteresowało czy rzeczywiście pozycja jest tak rewelacyjna jak piszą. Cóż moja opinia nie będzie rozpływała się w samych zachwytach, bo jestem nieco rozczarowana. Książkę po prostu męczyłam, akcja trochę ruszyła w połowie i dopiero wtedy mnie zainteresowała. Autorka pokazuje, że nic nie jest takie jak się wydaje, ale nie utkwi ta książka w pamięci, dla mnie jest dobra, ale nic ponadto. Oczywiście nie zniechęcam do lektury, może ktoś ma inne odczucia. Ja spodziewałam się czegoś lepszego.
  • Światowy bestseller? Musiałam sprawdzić czym sobie zasłużył na takie zainteresowanie! • Książkę pochłonęłam (dosłownie!) w kilka dni. Porywająca historia, składająca się z trzech części. Każda sprawiła, że moja opinia o bohaterach zmieniała się diametralnie. I ten obrót spraw zaskakiwał mnie najbardziej. Już mi się wydawało, że nic mnie więcej nie zaskoczy. Spodziewałam się jedynego, słusznego zakończenia, a tu...? Niespodzianka! Coś, czego nikt przy zdrowych zmysłach, by się nie spodziewał. • Amy to piękna i mądra dziewczyna, pochodząca z dobrego domu. Była inspiracją dla swoich rodziców - autorów bestsellerowej serii książek dla dzieci o "Niezwykłej Amy". W 5 rocznicę ślubu dziewczyna zostaje uznana za zaginioną. W domu są ślady walki oraz wytarta krew Amy. Co jest przyczyną zaginięcia? Porwanie? Morderstwo? A może ucieczka? Tego próbują dowiedzieć się wszyscy. Podejrzenia padają na kilka osób, w tym na męża Nicka. Jak zakończy się ta historia? Czy dziewczyna się odnajdzie? Kto będzie winien? • "Zaginiona dziewczyna" to historia pełna akcji, owiana tajemnicą, bogata w analizę psychologiczną. To zestawienie musi gwarantować sukces. Nic więc dziwnego, że powieść ta została zekranizowana. Choć muszę przyznać, że styl pisania Gillian Flynn z początku był mało strawny, męczący. Potem... albo się z nim oswoiłam, albo tak porwała mnie historia, że przestał mi przeszkadzać. Sporym plusem jest za to wpleciona bajka o małżeństwie, z pouczającym morałem, że o miłość trzeba nieustannie dbać, pielęgnować ją. Trzeba być sobą i akceptować wady drugiego człowieka. • Jestem pod wrażeniem fabuły, która niejednokrotnie mrozi krew w żyłach.
  • Niesamowite. Świetna książka-chociaż z początku wydała mi się nudna. Psychopaci żyją wśród nas. Niby opisane jest normalne, zwykłe życie a jednak... Jak genialny i jak pokręcony jest umysł psychopaty.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Gillian Flynn
Tłumaczenie:Magdalena Koziej Magda Koziej
Lektor:Marcin Popczyński
oraz:Zbigniew Dziduch
Wydawcy:Burda Publishing Polska (2012-2014) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2013) G J Gruner Jahr Polska (2012-2013) G J Książki (2012)
ISBN:978-83-7778-297-2 978-83-7778-494-5 978-83-7778-791-5 978-83-7778-792-2 978-83-7778-942-1 978-83-7778-792-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo