Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zwiatremwewlosach
Najnowsze recenzje
1
...
20 21 22
...
39
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Co byście zrobili jakbyście znaleźli trupa w ogrodzie? Na pewno nie chowalibyście go w piwnicy, a Marta swojego trupa właśnie tam schowała! Za chwilę pojawia się drugi trup, i choć ten należy do jej koleżanki, to obie mają ten sam problem. Motyw przewodni wydawałoby się jest bardzo poważny i przerażający, ale zapewniam Was, że nieźle będziecie się bawić! ;) • Nie ukrywam, że twórczość Olgi Rudnickiej bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Przeczytałam wiele kryminałów, ale tu mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym. Jest zbrodnia, wątek kryminalny, ale przy tym jest ogromna dawka czarnego humoru. Do tego dopisana jest historia, która potrafi wciągnąć czytelnika. • Wróćmy jednak do naszej bohaterki Marty. Dziewczyna jest nauczycielką historii, po rozwodzie i trudnych przejściach. Przeprowadziła się do Śremu, gdzie kupiła dom. Dom, który jest pod stałą obserwacją i cieszy się dość nietypowym zain­tere­sowa­niem­. Co przyciąga tajemniczych typków na Zacisze 13? Czy Marta skrywa jakieś tajemnice? Jak poradzą sobie z Anetą ze swoimi trupami? I kim właściwie jest podglądacz Damian? Pytania się mnożą... a jakie będzie rozwiązanie zagadki? • Zabieram się za drugą część i liczę na kolejną dawkę dobrego humoru!
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Lekka, miła i przyjemna - taka właśnie jest druga część komedii kryminalnej "Zacisze 13. Powrót". Czego dotyczy akcja? Właściwie tego jak wydobyć z piwnicy zamurowane zwłoki i przenieść je w bezpieczne miejsce. Co okazuje się wyjątkowo trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy dostaje się anonimy i jest się pod stałą obserwacją sąsiadki. • Sąsiadka, Krystyna Kopiejko, to typowy "osiedlowy monitoring", który niczego nie przeoczy. Wie wszystko o swoich sąsiadach, kiedy wychodzą z domu i kiedy do niego wracają. Zapisuje wszystkie numery rejestracyjne, które pojawiają się na ulicy. Jest nie tylko wścibska, ale przy tym wyjątkowo upierdliwa. Dzięki niej "Zacisze" stało się miejscem wyjątkowo niebezpiecznym i wymagającym ciągłych interwencji policji. Czy czujne oko pani Krysi dostrzeże co dzieje się tuż za jej płotem? • Jest to świetna opowieść o trójce muszkieterów, ich perypetiach i babskiej przyjaźni. Może nie jest to jakaś ambitna literatura, ale na pewno godna uwagi.
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Jest to pierwsza książka Christie, w której pojawia się Herkules Poirot. Żałuję, że nie była to pierwsza historia z jego przygodami, po którą sięgnęłam. Do tej pory nie darzyłam go szczególną sympatią, a tym razem nawet go polubiłam. • "Tajemnicza historia w Styles" to historia budząca wiele kontrowersji. Emilia Cavendish, właścicielka dużej rezydencji, wyszła za mąż za Alfreda Inglethorpa, który jest od niej o 20 lat młodszy! Gdy Emilia zostaje otruta podejrzenia wszystkich kierują się w oczywistym kierunku. Czy mordercą jest jej mąż? Wiele rzeczy na to wskazuje, ale czy ktoś nie próbuje go wrobić? • Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza powieść dete­ktyw­isty­czna­ Agaty Christie, wydana w 1920 roku! Mimo, że upłynął prawie cały wiek od jej wydania, to wciąż twórczość ta zachwyca.
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Bohaterką powieści jest Anna, którą rodzice wbrew jej woli wysłali do szkoły we Francji. Zostawia przyjaciół, a w obcym kraju czuje się zagubiona i samotna. Nowe miejsce, środowisko, ludzie - musi zmierzyć się z tym sama. Jak sobie poradzi? • "Anna i pocałunek w Paryżu" to takie czytadełko dla nastolatek - mówi o usam­odzi­elni­eniu­ się, pierwszych miłościach, trudnych relacjach z rodzicami i rówieśnikami. Ma jednak przy tym swój przekaz. Autorka świetnie obrazuje jak ważna jest rozmowa. Gdyby ludzie potrafili ze sobą rozmawiać, to uniknęliby wielu problemów i niedomówień. Uświadamia także, że dom to nie jest miejsce, a ludzie. • Powieść jest lekka, przyjemna, ale też... (brakuje mi określenia) - przeciętna? Na pewno jest to idealna propozycja dla nastolatków, przed którymi czekają nowe wyzwania. Dla tych, którzy szkołę już dawno skończyli, jest to dobra opcja na przerywnik w czytaniu ciekawszych książek.
  • [awatar]
    zwiatremwewlosach
    Działalność Klubu Matek Swatek cieszy się dużym zain­tere­sowa­niem­. Tym razem panie dostają zlecenie dość nietypowe. Pewne swoich niezawodnych umiejętności nie zastanawiają się długo i wyruszają na misję do... Londynu. • Mają zeswatać Alicję i Igora. Teczki wypchane danymi, wszystko podane na tacy. Brakuje tylko przypadku, który trzeba zainscenizować... I tu rusza machina zdarzeń, która wymknie się KMS spod kontroli. Kto właściwie pociąga za sznurki w tym przedstawieniu? Kto podaje się za kogoś innego? Czy Alicja wybierze "przeznaczonego" jej Igora? • Książkę przeczytałam w dwa dni. Początkowo miałam takie uczucie, że dobrze by było, gdyby na Londynie zakończyły się przygody KMS. Z czasem jednak akcja mnie porwała, rozbawiła i zaskoczyła. Książka jest dobra, choć nie wiem czy kolejne przygody swatek mogłyby mnie jeszcze zachwycić. Operację Londyn jednak polecam, bo warto.
Planowane i pożądane pozycje
1 2 3 4 5 6
  • Skrywana przeszłość
    Birger, Anna
  • Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
    Larsson, Stieg
  • Przerwane milczenie
    Link, Charlotte
  • Drugie dziecko
    Link, Charlotte
  • Córka jest córką
    Christie, Agatha
  • Brzemię
    Westmacott, Mary
grejfrutoowa
ilona3
anaj_27
usunięte konto
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo