Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ukiyoe
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    ukiyoe
    Błyskotliwa i zabawna komedia kryminalna. Autor z przymrużeniem oka opisuje relacje w pewnej bogatej rodzinie, w której pieniądz jest jedynym, co łączy ludzi i pokolenia. Książka zawiera mnóstwo odniesień do polskiej popkultury i show biznesu (głównie ostatnich lat) i choć nie jestem tego fanką, to jednak śmiało mogę rzecz, iż błyskotliwy humor pisarza zdecydowania to wynagradza. Sam wątek kryminalny, jak dla mnie, jest zbyt mało "kryminalny" a rozwiązanie zagadki mało zaskakujące i oczywiste (ale być może wynika to z tego, że mocno porównywałam go z tymi tworzonymi przez Puzyńską, która jak dla mnie jest mistrzynią jeśli chodzi o budowanie napięcia). Mimo to, chętnie wrócę do twórczości Alka Rogozińskiego - lektura książki jego autorstwa była przyjemna a niektóre momenty rozbawiły mnie do łez.
  • [awatar]
    ukiyoe
    Gra oparta na zasadach podobnych do "memory" . Piękna grafika.
  • [awatar]
    ukiyoe
    Niezwykle wzruszająca opowieść o zmianach i dorastaniu. Urzekła mnie prostotą i bezbłędnością jeśli chodzi o dobór słów, pięknymi ilustracjami i jednocześnie pięknym i mądrym przesłaniem.
  • [awatar]
    ukiyoe
    Genialne, niezwykle emocjonalne a przy tym porządkujące wszystkie rozpoczęte na łamach sagi wątki zakończenie serii o policjantach z Lipowa. Mistrzowsko uknuta intryga, rozwiązanie zagadki niezmiennie ukryte aż do końca. Mimo ewidentnego zakończenia i podsumowania losów wszystkich postaci, ciężko mi pogodzić się z myślą, że to ostatnia z przygód Daniela Podgórskiego. Czekam na więcej!
  • [awatar]
    ukiyoe
    Piękna i wzruszająca historia o przemijaniu dzieciństwa i podróży ku samodzielności i dorosłości. Wspaniałe ilustracje, kolorystyka kolejnych stron nawiązuje do opisów okoliczności i przyrody zawartych w opowieści. Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości literackiej- dla mnie to już literatura piękna. Życzyłabym sobie by więcej książek (nie tylko tych dla dzieci!) napisanych było z taką troską o właściwy dobór słów.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo