Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Rosba
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    Rosba
    Dalszy ciąg książki „Miłość warta wszystkiego” to piękna wzruszająca historia ludzi, którzy spotkali się po wojnie. Trzy pokolenia, dwie historie oraz jeden wspólny los. Kontynuacja losów Ani i Marcina i ich rodzin. Piękna historia, pełna emocji, jestem pod jej wrażeniem. Ostatnia część książki bardzo mnie wzruszyła. Gorąco polecam obie części.
  • [awatar]
    Rosba
    Jest to wciągająca opowieść, dwie historie i dwie pary. Anna i Marcin- współczesna para, która poznała się przez internet oraz Jan i Sara wielka miłość z okresu II wojny światowej. To świetna powieść obyczajowa, gorąco polecam.
  • [awatar]
    Rosba
    „Niespokojne niebo” zamyka ostatni tom rodziny Dombergów, którego trzonem są silne kobiety, które nadal walczą o swoją pozycję. Tą część jak i poprzednie czyta się bardzo dobrze. Żałuję bardzo, że skończyłam trylogię , z żalem rozstaję się z Felicją i jej rodziną. Świetna książka, gorąco polecam, uwielbiam styl Charlotte Link.
  • [awatar]
    Rosba
    Czas burz to wspaniała, wciągająca książka, świetna powieść obyczajowo-historyczna. Bardzo dobrze się czyta. Ta wspaniała autorka nigdy mnie nie zawiodła. Byłam bardzo zaskoczona tym, iż pisarka weszła w zupełnie inną tematykę, jej mroczne thrillery przy , których umierałam ze strachu i tak mocno mnie wciągały. Teraz coś innego- powieść historyczna. Gorąco polecam.
  • [awatar]
    Rosba
    Dziki łubin -druga część trylogii powieści obyczajowo-historycznej, napisana pięknym językiem literackim. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko mimo dużej ilości stron. Historia bohaterki Felicji oraz innych postaci jest interesująca, posiada doskonale zarysowane tło historyczne, a kolejne wydarzenia sprawiają, że nie można się oderwać od lektury. Czekam z niec­ierp­liwo­ścią­ na trzecią część tj. Niespokojne niebo.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo