Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Rosba
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    Rosba
    Książka ciekawa, ale jednocześnie przerażająca, czytając ją niejednokrotnie miałam ciarki. Ukazana tragedia kobiet ,które oddały swoją godność by przetrwać piekło obozu konc­entr­acyj­nego­ Auschwitz. Wywarła na mnie ogromne wrażenie, chociaż jestem trochę rozczarowana zakończeniem, gdyż historia Elizy jest niedokończona, urwana na etapie jej uwolnienia. A co później się działo? uważam również za ważne, wolałabym bardziej sprecyzowane zakończenie. Powieść szybko się czyta, napisana prostym językiem. Bardzo polecam
  • [awatar]
    Rosba
    Saga rodzinna - Apolonia, Gabrynia, Rodzina napisana prostym, zrozumiałym językiem. Świetny styl autorki. Przedstawieni zwyczajni ludzie i ich życiowe doświadczenia na tle historycznych wydarzeń od pierwszej wojny światowej aż do śmierci Stalina. Polecam wielbicielom literatury obyczajowej.
  • [awatar]
    Rosba
    Książka wywołała we mnie negatywne emocje, skierowana bardziej dla młodszego czytelnika.Pełna wulgaryzmów, narkotyków i seksu. Denerwowały i przeszkadzały mnie często pojawiające się przekleństwa. Przedstawiony świat dziewczyn pozbawiony był jakichkolwiek zasad moralnych żyjących w kłamstwie i robiących tylko pozory. Niestety nie dotrwałam do końca, nie moje klimaty.
  • [awatar]
    Rosba
    Świetna książka, wzruszająca opowiadająca o brutalnych czasach wojny.Sama historia wyciska łzy. Jest to zaskakująca dobrze napisana książka w oryginalny sposób. Na mnie zrobiła ogromne wrażenie.
  • [awatar]
    Rosba
    Jest to opowieść o odwadze, samodzielności i sile dziewczyny z wioski hinduskiej.Jednak książka ta nie zachwyciła mnie, napisana bardzo prostym językiem, która czyni nieco ubogą i nudną.
Planowane i pożądane pozycje
  • Audiobooki w bibliotece
    Żukowska, Aldona
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo