Audiobooki w bibliotece

Autor:
Aldona Żukowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (2012)
Wydawnictwo SBP (2012)
Wydane w seriach:
Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza
ISBN:
978-83-61464-89-1, 978-83-64464-89-1
978-83-614664-89-1
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
książki
2.3 (3 głosy)

Książka Aldony Żukowskiej pt. Audiobooki w bibliotece stanowi próbę kompleksowego spojrzenia na nową, coraz bardziej modną formę książki w postaci tekstu dźwiękowego - w kontekście jego rozwoju, produkcji wydawniczej, dystrybucji - po udostępnianie w bibliotekach różnych typów. Obecne czasy sprzyjają rozwojowi audiobooków. Korzystanie z książki dźwiękowej zrobiło furorę w krajach zachodnich i trend ten przywędrował do Polski. Ich główną zaletą jest praktyczność, rozwijanie wyobraźni; w zabieganym codziennym życiu, umożliwiają bowiem kontakt z literaturą nie tylko osobom z dysfunkcją wzroku, dysleksją, problemami z czytaniem tekstów, ale także ludziom aktywnym zawodowo, w czasie podróży, w czasie wykonywania różych czynności, itp. Popularne ujęcie treści poradnika decyduje o jego szerokim odbiorze; książka adresowana jest do szerokiego kręgu bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, hurtowników, wszystkich miłośników audiobooków oraz osób, które mogą powiększyć ich grono. Cennym walorem poradnika są wywiady z bibliotekarzami, zajmującymi się praktycznymi działaniami w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania audiobooków.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka napisana bardzo prostym stylem, aż za prostym jak na publikację naukową. Zawiodłam się czytając jej treść. Wiele błędów, w tym podano kilka złych faktów historycznych. Tylko jeden rozdział poświęcony został głównemu tematowi audiobooków w bibliotekach, a w nim podano bardzo mało przykładów. Niektóre fragmenty to zwykłe lanie wody. Jedyny plus to luźna forma wywiadu jako ostatni rozdział.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo