Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
picolo2002
Najnowsze recenzje
1
...
12 13 14
...
17
  • [awatar]
    picolo2002
    Treść książki jest interesująca, ale nie powoduje niecierpliwego dociekania co dalej w kolejnych rozdziałach. Niektóre naświetlone sytuacje wzbudzają wątpliwości, co do naturalnego zachowania bohaterów. Ciekawa, ale nie powala. Koniec rozczarowujący.
  • [awatar]
    picolo2002
    Przed chwilą skończyłem czytać książkę i powiem szczerze, że zawiodłem się na banalnej jej treści. Odniosłem wrażenie, że autor napisał tę książkę z jakiegoś przymusu. Coś chciał napisać i zrobił to na siłę. Morderstwa i powiązanie ich z Piotrem Langerem nie trzymało się kupy. Chociażby wiersz napisany przez matkę zabitej dziewczyny, został podarowany na papierze matce Chyłki. Skąd Langer wiedział, że matka Chyłki Zuzanna ma taki od dziesiątek lat wiersz i trzyma go w mieszkaniu w Niemczech i jego wykrada? Totalna głupota. Poza tym ślub kościelny w ogóle mi nie pasuje do osobowości Chyłki i znając obwarowania kościelne nie doszło by do takiego sakramentu. Ponadto autor chyba nie stracił nikogo bardzo bliskiego, aby napisać, że Kormak będąc w początkowej żałobie wystąpił jako świadek pana młodego. Kto był w takiej żałobie wie co mam na myśli. Również zawirowania dotyczące Kancelarii prawniczej są też wplecione na siłę. Mówiąc krótko zawiodłem się.
  • [awatar]
    picolo2002
    Jak zwykle książkę przeczytalem jednych tchem. Bardzo ciekawa i interesująca fabuła. Polecam
  • [awatar]
    picolo2002
    Akcja książki jest ciekawie poprowadzona, że czyta się ją szybko. Ale niestety końcówkę akcji autorka tak zaczęła gmatwać, że można dostać zawrotu głowy. Poczułem taki niesmak oraz chęć szybkiego zakończenia książki kosztem jej jakości.
  • [awatar]
    picolo2002
    Jak każda część o Chyłce ta książka jest super. Zawsze odnoszę wrażenie, że jestem pośród bohaterów i akcji. Przeczytałem z ogromną ciekawością jednym tchem. Polecam
Ostatnio ocenione
1
...
10 11 12 13 14
  • Florystka
     
  • Egzekucja
    Mróz, Remigiusz
  • Wieża milczenia
    Mróz.Remigiusz
  • Dziecięce zabawy
    Mróz, Tomasz
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo