O włos

Autor:
Katarzyna Bonda
Lektor:
Adam Bauman
Wydawcy:
Muza Warszawskie Wydawnictwo Literackie (2022-2024)
Legimi (2022)
Wydane w seriach:
Seria z detektywem Jakubem Sobieskim
Detektyw Jakub Sobieski
Jakub Sobieski
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.2 (14 głosów)

ŚWIAT ALFONSÓW I PROSTYTUTEK JEST ZAMKNIĘTY DLA POLICJI. DO AKCJI WKRACZA DETEKTYW JAKUB SOBIESKI. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Podcięto im gardła, a pośmiertnie zadano również rany szarpane. Jakiego narzędzia używał morderca - nie ustalono. Media ochrzciły sprawcę "Kosiarzem z Kabat". Skorumpowani policjanci, "branża towarzyska" i piękne dziewczyny, które trudnią się luksusowym nierządem - to główni bohaterowie tej książki. Nieuchwytny morderca sieje postrach w stołecznym półświatku. Wiadomo, że Kosiarz korzysta z usług prostytutek i "kataloguje" przyszłe ofiary. Na miejscach zbrodni zostawia kosmyki ludzkich włosów.To fetysz, ale i cenny dowód. Policja unika podjęcia gry z mordercą. Do śledztwa zostaje nieformalnie zaangażowany Jakub Sobieski, były policjant z niechlubną przeszłością. Asystuje mu ambitna aspirantka Ada Kowalczyk. Udaje im się przeniknąć do środowiska agencji pośredniczących w organizowaniu usług seksualnych. To, co odkryją, przerazi nawet ich samych.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Znane nazwisko, a ja nigdy nie czytałam żadnej książki Katarzyny Bonda. Mój zachwyt jest umiarkowany. Wiele wątków, które się mnożą. Czytanie wymaga dużego skupienia, żeby się w tych wątkach nie pogubić. Zakończenie dziwne, nijakie. Spróbuję przeczytać 2 cześć.
  • Książka na początku wciągi i zachęca do czytania (fabuła ciekawa). Mniej więcej od połowy.............przestaje interesować. Przyznam że doczytałem "trochę na siłę". Koniec zaskoczył NEGATYWNIE. Nie zachęciła mnie do czytania kolejnych części (jeśli się pojawią)
  • Treść książki jest interesująca, ale nie powoduje niecierpliwego dociekania co dalej w kolejnych rozdziałach. Niektóre naświetlone sytuacje wzbudzają wątpliwości, co do naturalnego zachowania bohaterów. Ciekawa, ale nie powala. Koniec rozczarowujący.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Katarzyna Bonda
Lektor:Adam Bauman
Wydawcy:Muza Warszawskie Wydawnictwo Literackie (2022-2024) Legimi (2022)
Serie wydawnicze:Seria z detektywem Jakubem Sobieskim Detektyw Jakub Sobieski Jakub Sobieski
ISBN:978-83-287-2011-4 978-83-287-2018-3 978-83-287-2286-6 978-83-287-2287-3 978-83-287-2631-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo