Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Nawrotka
Najnowsze recenzje
1
...
13 14 15
...
34
  • [awatar]
    Nawrotka
    Książka, która budzi bardzo skrajne emocje. Jedni piszą, ze jest genialna, inni ze przewidywalna i ogólnie do d.. Sięgając po te pozycje byłam niemal pewna że zalicz ja do tych nielubianych (jeśli w ogóle nie zanudzę się na śmierć i dotrwam do końca). Jakież było moje zdziwienie gdy fabuła powieści porwała mnie od pierwszej strony! Dawno nie czytałam książki od której nie mogłam się oderwać, która pozbawiona jest nieciekawych opisów. Tu po prostu się dzieje, dzieje i do końca dzieje. Może i potrafiłabym znaleźć coś naciąganego ale ogólnie można powiedzieć ze połknęłam ja w całości.
  • [awatar]
    Nawrotka
    To nawet nie chodzi o podobieństwo do Zmierzchu, który bądź co bądź mi się podobał. Coś w powieści było płytkiego, infantylnego cos co nie wciągnęło mnie na tyle by z wypiekami na twarzy śledzić losy bohaterów. Byc może gdybym była trochę młodsza, miała inne rzeczy na głowie bardziej zrozumiałabym główną bohaterkę i jej losy. Tak czy siak książkę czyta się bardzo szybko całkiem przyjemnie - jednak bez większych przemyśleń, że o życiu losami bohaterów nie wspomnę.
  • [awatar]
    Nawrotka
    Dobra, psychologiczna opowieść o ludziach dryfujących na oceanie w szalupie ratowniczej, która na kilka dni staje się ich małym i odrębnym światem. Światem, w którym nie obowiązują już zasady moralne takie same jakie obwiązywały tych ludzi przed tragedia. Powieść stawia wiele pytań o ludzką naturę,o nasze zachowanie, popędy i o to ile byśmy byli w stanie zmienić własne zasady w imię przetrwania.
  • [awatar]
    Nawrotka
    Niesamowicie wciągająca historii dwóch pokoleń - babki i wnuczki. Ogromny niedosyt po zakończeniu lektury i nasuwające się pytania "ale co dalej??" sprawiają, że autorka została jedna z moich ulubionych pisarek.
  • [awatar]
    Nawrotka
    Podręcznik doskonale spełnił swoją funkcję.
W trakcie czytania
  • Miasto z lodu
    Warda, Małgorzata
aleq
Bomblas
magdakarwowska
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo