Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
natalia3460
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    natalia3460
    Książka ta opowiada o losach młodej Lady Protector- Wynter Moorehawke oraz jej przyszywanych braci Alberona(następcy tronu) oraz starszego Raziego. Oczywiście nie brakuje wątków miłosnych, szybkich zwrotów akcji, pięknych krajobrazów i intryg. Podoba mi się głównie ze względu na to że pani Kiernan niczego nie upiększa, nie idealizuje postaci. Są złe uczucia, są błędy, cierpienia i zdecydowanie nie można powiedzieć iż jest to kolejna bajeczka dla grzecznych dzieci. W dodatku wszystko zrównoważone jest sporą dozą dowcipu w najlepszym wydaniu :) Sama Wynter jest dla mnie postacią bardzo pozytywną. Ma charakterek, cięty język, potrafi się bronić, osiąga postawione sobie cele,jest niesamowicie charyzmatyczna. Te cechy bardzo mi się podobają, szczególnie że teraz wszędzie możemy spotkać „model Belli”- bezbronnej damy w potrzebie. • Poświęcenie, zaufanie, miłość, ból, strata, odrzucenie. Jeżeli lubicie książki z ukrytym morałem to MUSICIE JĄ PRZECZYTAĆ!
  • [awatar]
    natalia3460
    Z przyjemnością informuję, że kontynuacja serii Jamesa Rollinsa w niczym nie ustępuje poprzednim częściom. • Przede wszystkim ogromny plus za to co stanowi u tego autora cechę charakterystyczną, czyli pomysł. Akcja rozgrywa się bowiem częściowo w Czarnobylu,częściowo w Indiach. Odnosi się do starożytnych wyroczni Greckich,tj.delfickich. • Ponownie spotykamy charyzmatyczną postać Greysona Pierca, który wraz z przyjaciółmi z agencji (i nie tylko)ocala świat. Kunszt pisarski wynagradza nam nieco przerysowane sytuacje i oczywiste zakończenie. Jak to zazwyczaj ma miejsce w serii o Sigmie, wiele pozornie niełączących się ze sobą wątków na końcu tworzy całość, a przestrzeń pomiędzy wydarzeniami tworzy niesamowite napięcie. Niesamowicie wykreowani bohaterowie, świetne opisy, sceny akcji rodem z Hollywood i wszędobylskie zło - na to właśnie możemy liczyć. • Uważam że warto przeczytać tę książkę, bo zawiera coś o czym w dzisiejszych czasach rzadko się pamięta - morał. • Oceniam ją na 8/10 .
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo