Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
marysia_45
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    marysia_45
    Książka warta przeczytania, gorąco polecam. Można w niej przeczytać do czego prowadzi miłość, zdrada i nieopowiedzenia. W każdym związku trzeba być bezgranicznie szczerym, a wszystkie problemy, te nawet najmniejsze, trzeba wspólnie rozwiązywać. Nikt nie może za nas decydować że, postępujemy słusznie chcąc uchronić kochaną osobę.
  • [awatar]
    marysia_45
    Książka warta polecenia . Pokazuje jak dorośli i mądrzy ludzie potrafią zniszczyć życie dziecka, które nieświadome jest niszczone i w wielu przypadkach dochodzi do tragedii.
  • [awatar]
    marysia_45
    Wspaniała lektura na wakacje. Cztery kobiety emerytki pokazują że, nawet w podeszłym wieku można cieszyć się każdym dniem i ma się wiele pomysłów.
  • [awatar]
    marysia_45
    polecam książkę. Ukazana jest ukradziona tożsmaość. A jakie będą skutki to już trzeba przeczytać książkę.
  • [awatar]
    marysia_45
    Bardzo polecam tę lekturę można się przy niej odprężyć od codziennego dnia. Nie mogę się już doczekać drugiej części. Będzie na pewno jeszcze bardzie wciągająca.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo