Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kozak.jadwiga
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    kozak.jadwiga
    Lekko się czyta, intrygująca. Mnie bardzo sie podobała. Reklamy mnie nie obchodzą tylko treść. Bohaterka załamana rozwodem popada w pijaństwo i staje się niewiarygodnym świadkiem. Zamroczona alkoholem nie może pozbierać w pamięci co widziała, mieszają jej się jawa i sen, zapomina. A jednak w końcu pozbierała wszystkie elementy zdarzeń. Fantastycznie przedstawione charaktery i zdarzenia, aż do ostatniej strony nie można się oderwać. Polecam- wspaniałą lekturę.
  • [awatar]
    kozak.jadwiga
    Przystępnie opisane typy charakterów ludzkich, trochę porad jak sobie radzić z konfliktami.Jest to prosty poradnik dla laików psychologii.
  • [awatar]
    kozak.jadwiga
    Związki homoseksualne mężczyzm w dużym przybliżeniu. Jeśli kogoś rażą nie powinien brać książki do ręki. Ja przeczytałam ją do końca i uważam, że jest to bardzo wartościowa książka. Przede wszystkim dlatego, że pokazuje do czego zdolni są posunąć się ludzie w czynieniu zarówno zła jak i dobra. Tekst lekko się czyta, a sens na całe życie zapada w pamięci. To książka z najwyższej półki i polecam ją czytelnikom zdolnym do tolerancji i analizy ludzkich charakterów i psychiki.
  • [awatar]
    kozak.jadwiga
    Ciekawie opisana historia księcia Edwarda i jego ukochanej Wallis (dla której zrzekł się tronu)oparta na odtajnionych aktach prowadzonych przez służby specjalne oraz prywatnych pamiętnikach i listach. Są nadal dwuznaczności powodów niechęci Windsorów do wybranki księcia, a także jej stanu stanu zdrowia będącego następstwem być może wad rozwojowych narządów płciowych ew. przerwanej ciąży w którą zaszła z zięciem Mussoliniego.
  • [awatar]
    kozak.jadwiga
    Jest to powieść o bardzo skomplikowanym życiu zbyt młodego ojca, który nie pozwolił na odebranie możliwości wychowania własnej córki. A matka? Omal nie przypłaciła życiem rodząc dziecko. Początkowo je odrzuciła. Oszukana przez własnego ojca uwierzyła, że jej dziecku niczego nie brakuje a jego ojciec żyje szczęśliwie z inną kobietą. Prawda jest taka, że pozbawiony środków do życia i dachu nad głową podejmuje się przestępczego udziału transporcie narkotyków. Gdy uświadamia sobie w co został wplątany już nie ma odwrotu. Z opresji ratuje go ukochana, matka jego córki. Wszystko, choć nie dla wszystkich bohaterów kończy się dobrze. Polecam tę książkę.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4
  • Pandora
    Stokes-Chapman, Susan
  • Radzić sobie z rakiem
    Cohn Stuntz, Elizabeth
  • Zaginiona głowa Damascena Monteira
    Tabucchi, Antonio
  • Gra w morderstwo
    Abbott, Rachel
  • Odwróć wzrok
    Abbott, Rachel
  • Kochanka Freuda
    Mack, Karen
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo