Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
katarzynakat
Najnowsze recenzje
1
...
31 32 33
...
71
  • [awatar]
    katarzynakat
    Adriana Locke w książce "Poświęcenie" gwarantuje, nam czytelnikom, dawkę tak mocnych i intensywnych emocji, że długo tej pozycji nie zapomnicie. Ze mną historia Crew i Julii zostanie chyba na zawsze. • Autorka stworzyła ciekawą powieść, która wstrząsa światem czytelnika. Poznajemy tu Julię ojej córeczkę Everleigh. Mieszkają w małym, tanim mieszkaniu, ledwo wiążąc koniec z końcem, podczas gdy Julia stara się zdobyć pieniądze w dwóch pracach naraz. Po utracie ukochanego męża jest zmuszona radzić sobie sama. Ma jednak wsparcie w Crew, który ciągle żyje przeszłością żałując swoich błędów i starając się naprawić swoje decyzje sprzed kilku lat oraz pracuje nad swoją opinią u bratowej. To co wydarzyło się w życiu tych dwojga ludzi jest niesamowicie dramatycznym wydarzeniem, gdy już znajdą niewielką płaszczyznę porozumienia spada na nich kolejne nieszczęście, które będzie wymagało wielkiego poświęcenia. Kiedy już czytelnik pogodzi się z istniejącą sytuacja autorka w sprytny sposób komplikuje całą akcję. Książka daje do myślenia nad wartością życia, że nie warto marnować czasu z bliskimi nam osobami na kłótnie i nieporozumienia, które w momencie niespodziewanej śmierci czy wypadku stają się ogromnym ciężarem na sercu i duszy. Ich pokręcona historia nie dawała nadziei na lepsze jutro, ale czy tak będzie do końca? Powieść wzrusza i doprowadza do łez i rzeczywiście, zgadzam się, że potrafi złamać serce. "Poświęcenie" to bardzo wartościowa książka, skupia się na problemach młodych ludzi, błędach z młodości i tym, że często trudno samemu sobie wybaczyć niektóre czynności czy wydarzenia, których już nie można odwrócić. Jeśli szukacie książki, która sprawi, że będziecie płakać przy każdej stronie, jednocześnie mając coraz większą nadzieję na dobry koniec to ta książka jest dla Was. To wspaniała opowieść o sile miłości, mocy nadziei i walki ponad wszystko. • Tę książkę mogę z lekkim sercem Wam polecić. Z całą pewnością pokochacie Crew, który poświęcił siebie w celu odkupienia swoich win z przeszłości. Jego bohaterska postawa sprawi, że da on nam wszystkim nadzieję na dobre życie.
  • [awatar]
    katarzynakat
    Susie Hodge stworzyła książkę, która pełni rolę kieszonkowego przewodnika po kierunkach, dziełach, a także tematach i technikach wykorzystywanych w sztuce. Jest to swego rodzaju podręcznik naukowy w pigułce, który z pewnością wielu z Was przybliży temat jakim jest sztuka, techniki malarskie czy przykłady znanych nam dzieł z opisem jak zostały wykonane. • Książka ta to świetny poradniko-podręcznik dotyczący historii sztuki, dzięki tej pozycji mamy możliwość poznania i zobaczenia jak wyglądały pierwsze obrazy, jakimi technikami posługiwali się pierwsi artyści. Poza tym, aby ułatwić czytelnikowi posługiwanie się tą książką, została ona podzielona na cztery części, a mianowicie na kierunki, dzieła, tematy oraz techniki. Kierunki przedstawiają nam rozwój sztuki od czasów prehistorycznych po renesans, surrealizm, aż po ekspresjonizm, pop-art i na konceptualizmie kończąc. Pod tym względem uważam, że nawet najmniej znający się na sztuce człowiek, po dokładnym zapoznaniu się z tymi przykładami będzie mógł rozpoznać z jakiego okresu pochodzi dany obraz. Książka napisana jest przyjemnym i co ważne zrozumiałym językiem przez co odnosi się wrażenie, że ta sztuka wcale nie jest taka straszna jak ją malują! Kolejna część obejmuje najbardziej znane dzieła, ale i nie tylko. W tym rozdziale dowiadujemy się szczegółów o autorach obrazów i rzeźb, dokładnych okoliczności ich powstania oraz interpretację danego dzieła. Następnie autorka skupia naszą uwagę na tematach poruszanych wśród artystów. Pokazuje, że na świecie istnieją również dzieła dotyczące śmierci, historii, wnętrz, a nie tylko portrety i martwa natura. Oczywiście książka nadal jest bogato ilustrowana co pozwala na wzrokowe zapoznanie i zapamiętanie omawianego tematu. Ostatnim poruszanym zagadnieniem są techniki wykorzystywane przez artystów. Zaczynając od prac wykonanych ołówkiem po drzeworyt, puentylizm i sitodruk. Specyficzne nazwy prawda? A wyjaśnienie całkiem proste do przeczytania w książce! Dla mnie, jako dla całkowitego laika w dziedzinie sztuki ta książka otworzyła oczy na specyficzne techniki, motywy wykorzystywane przez ludzi sztuki. Z tej pozycji można zdecydowanie wiele się nauczyć i nie znudzić się zbyt szybko tym tematem. Moje serce zdobyły piękne ilustracje, które niesamowicie wzbogacają całą książkę i pozwalają na zrozumienie przytaczanej treści. • Moim zdaniem "Krótka historia sztuki" to pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki ale i dla tych, którzy chcą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących tego tematu. Susie Hodge pokazuje, że każdy z nas może poznać tajemniczy świat sztuki i mieć niemałą orientację po kierunkach i znanych dziełach, które każdy z nas powinien znać.
  • [awatar]
    katarzynakat
    “Nie ukryjesz się” to książka, którą z pozoru bardzo źle oceniłam. Myślałam, że jest to kryminał, może thriller lub coś w tym stylu. Jakie było moje zaskoczenie w trakcie lektury… • Susan Lewis w powieści “Nie ukryjesz się” w genialny sposób ukazała jak kilka złych życiowych decyzji może ten nasz dalszy los całkowicie skomplikować. Historię Justine poznajemy stopniowo. Akcja, która toczy się obecnie przeplatana jest wspomnieniami głównej bohaterki sprzed czternastu lat oraz systematycznie ten czas się zmniejsza. Książka pokazuje, że wychowanie dzieci to wcale nie taka łatwa sprawa. To co wydarzyło się w rodzinie Justine i Matta przeszło moje najśmielsze oczekiwania. I chyba każdy, kto jest już po przeczytaniu tej książki zgodzi się ze mną, że pozycja ta daje mocno do myślenia. Postępowanie Justine ma swoje motywy, jednak autorka postanowiła całą ocenę sytuacji zostawić czytelnikowi. W ciągu całego życia podejmujemy wiele decyzji sądząc, że w aktualnej sytuacji są właściwe, ale czy na pewno? Książka poza takimi tematami porusza również trudne wątki takie jak morderstwo, brak zrozumienia, trudności związane z wychowaniem dzieci, jak łatwo jest zaniedbać nawet nieświadomie swoje rodzicielskie obowiązki, aż dochodzimy do motywu samobójstwa, straty i odnalezienia nowego życia i poznania historii swoich przodków, których decyzje również mają wpływ na nasze teraźniejsze działanie. Myślę, że tę książkę można zaliczyć do powieści obyczajowych z mocnym akcentem kryminalnym. I w tym przypadku połączenie to wyszło świetnie. Taka książka to dobre wyjście kiedy nie mamy ochoty na lekturę romansów, a thrillery mogą być dla nas aktualnie zbyt angażujące. Susan Lewis mocno porusza czytelnikiem, a dynamiczna i bogata akcja sprawia, że tej historii nie mamy dość. Jak dla mnie skończyła się zbyt szybko, pomimo że poznajemy wszystkie interesujące nas fakty. • Książkę pochłania się w bardzo szybkim tempie. Powieść wstrząsa naszym świat i zmusza do refleksji nad własnym życiem i docenienia tego co się posiada, bo życie jest ulotne i w każdej chwili może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni.
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Uziemieni" to kolejna już część dotycząca losów stewardessy Bianki oraz bogatego Jamesa Cavendisha stworzona przez R.K. Lilley. Poprzednie dwa tomy niczym się od siebie nie różniły, a jak będzie z trzecią częścią? • W tej książce zdecydowanie jest inny klimat. W miarę dynamiczna akcja pozwala zatracić się w przygodach znanych już nam bohaterów. Związek Bianki i Jamesa kwitnie, jednak los bywa przewrotny i zazwyczaj kiedy wszystko układa się nam tak jakbyśmy tego chcieli, oznacza to, że za moment wszystko się skomplikuje. Nie inaczej jest również tutaj. Powrót szalonego i niebezpiecznego ojca dziewczyny jest wręcz od początku pewny, czytelnik tylko czeka, aż się coś wydarzy. Myślę, że jak na kolejne moje spotkanie z twórczością tej autorki, ta książka wypada najlepiej. Nie jest to historia powalająca na kolana, ale czyta się ją przyjemnie, pomimo fabuły, która jest lekko schematyczna. Życie Bianki to nie prosta droga z cudownymi chwilami. Jej przeszłość dogania ją w najmniej spodziewanym momencie. W tej części znajdziemy dużo scen miłości i namiętności oraz autorka nie szczędzi erotycznych wstawek bdsm. Książka jest pełna sprzecznych uczuć i wątpliwości głównej bohaterki oraz mnóstwa scen zazdrości naszego ukochanego Pana Cavendisha. W dalszym ciągu uważam, że jest to seria mocno zbliżona do Greya, jednak z każdą książka, którą przeczytałam mogę stwierdzić, że wątek bdsm jest tutaj mocniejszy niż w 50 twarzach Greya. Myślę, że dla niektórych czytelników, czytelniczek zwłaszcza, będzie to argument, który zachęci Was do sięgnięcia po tę serię. Jeśli mam być szczera to już dawno chciałam zapoznać się z tymi książkami i miałam całkowicie inne oczekiwania. Jest to cykl książek, które nie zaskakują i nie wciągają tak jak powinny. Na całe szczęście postawa Bianki odrobinę się zmieniła, bo jeśli jej charakter byłby ciągle taki jak w pierwszej części to nie dałabym rady doczytać jej historii. “Uziemieni” to utwór dla czytelników chcących zabić swój czas wolny w przyjemny sposób. Książka pomimo kilku wad ma w sobie coś co sprawia, że z chęcią poznaje się ogromną tajemnicę Bianki, a zakończenie oceniam zdecydowanie na plus. Autorka wreszcie dostarczyła mi emocji na jakie czekałam od samego początku. • Masz czytelniczy wakat i chcesz nadrobić premiery sprzed lat? Lubisz mocne romanse z nutką kryminalną? To ta seria jest dla Ciebie!
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Chaos" to druga część serii Święci grzesznicy, i jeśli przeczytaliście "Intrygę" to zapewniam Was, że chcecie przeczytać i ten tom. • L.J. Shen po raz kolejny mocno mnie zaskakuje. Kiedy to w "Intrydze" mieliśmy specyficzny związek, tak w tej książce następuje istna mieszanka. W tej historii poznajemy losy Rosie i Deana, ona to siostra Emily z poprzedniej części a on to najlepszy przyjaciel Brutala. Co łączy tę czwórkę? Miłość, którą początkowo obdarzyli nie tę kobietę, którą rzeczywiście kochali. Bardzo zaskoczyło mnie w tej części to, że autorka swoje epizody oparła na Biblii i dopiero teraz zrozumiałam dokładnie dlaczego seria nazwana została Święci grzesznicy. Jak zapewne pamiętacie to Rosie jest chora na mukowiscydozę, z każdym dniem jest wdzięczna losowi za to, że żyje i codziennie pyta siebie co sprawia, że czuje się żywa. To wszystko daje mocno do myślenia nad swoją własną ścieżką życia. Postać Deana nie różni się niczym od innych pewnych siebie i zarozumiałych bohaterów książek, jednak ma on coś, czego żaden inny nie posiada. Ma straszną historię, którą sam pozna dopiero w kulminacyjnym punkcie historii, a czytelnik ma okazję towarzyszyć Deanowi w bardzo trudnych chwilach jego życia. Autorka w genialny sposób zagrała czytelnikowi na nosie. Serio! Już dawno nie poczułam się tak mocno wkręcona, ale nie mogę Wam zdradzić szczegółów. Historia łapie za serce i sprawia, że można docenić to co się posiada. Zmusza nas również do refleksji nad własnym zdrowiem, w pewnym momencie miałam ochotę krzyczeć do autorki z prośbą, aby tylko książka miała inne zakończenie, bo to nie może mieć takiego końca. "Chaos" zdecydowanie wprowadzi chaos w Twoje myśli, życie i postrzeganie świata. Gwarantuje! • Jeśli jeszcze się zastanawiasz czy sięgnąć po tę książkę to stanowczo namawiam, żebyś poznał tę historię. Jest zdecydowanie lepsza niż "Intryga" i ma całkowicie inną akcję, która wciąga z każdą stroną.
Ostatnio ocenione
1
...
59 60 61
...
66
  • Lalka
    Has, Wojciech Jerzy
  • Droga donikąd
    Łącka, Hanna
  • Maska
    Koontz, Dean Ray
  • Zakręceni
    Chase, Emma
  • Cesarskie sypialnie
    Ellis, Bret Easton
  • W pierścieniu ognia
    Collins, Suzanne
Należy do grup

grejfrutoowa
basia.ptasznik
ksiazkomania
ilona3
adisara1
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo