Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Kocham powieści historyczne! To była jedna z tych książek, od których ciężko się oderwać. Historia życia Sydonii von Bork nie potrzebuje zbyt wielu ubarwień, by dobrze się sprzedać. Postać głównej bohaterki jest niezwykła, a jej losy, choć tragiczne i pełne cierpień, wciągają od pierwszej strony aż do tragicznego końca. Chyba największe wrażenie zrobiła na mnie ostatnia strona, gdzie poznajemy losy rodu Gryfitów już po śmierci Sydonii. Czy Sydonia z rodu Borków faktycznie była czarownicą, która przeklęła ród pomorskich książąt? Czy to po prostu fatalny splot okoliczności zakończył długoletnie panowanie rodu Gryfa na Pomorzu? A może była to skrzętnie zaplanowana intryga? Fascynująca historia! Z pewnością sięgnę jeszcze po książki Elżbiety Cherezińskiej
-
"Przygotujcie karton chusteczek. Przy tej historii nie można nie płakać" - tak brzmi opis pochodzący od wydawcy. To chyba nie mój czas na tego typu książki, bo karton chusteczek w ogóle nie był mi potrzebny. Niewątpliwie można się tu wzruszyć niejeden raz, ale nie trafiła do mnie ta książka. Główni bohaterowie Elsie i Ben działali mi na nerwy. Ich historia instant miłości wydała mi się kiczowata i nieprzekonująca, dlatego trudno było mi się wczuć w przeżywającą stratę i żałobę bohaterkę. Wątek z aktem małżeństwa ciekawy - byłam ciekawa, jak to się potoczy
-
Lekka młodzieżówka z motywem glow up i friends to lovers. Zdecydowanie lepsza niż bardzo popularna seria Westwood Academy tejże autorki, jednak zdecydowanie nie aż tak wybitna, by zasłużyła na pięć gwiazdek. Szybko się czyta, nieskomplikowana fabuła, idealna na wakacje
-
Fascynująca, wciągająca historia! Nie mogłam się oderwać. Akcja rozkręca się już od pierwszych stron. Ciekawe zakończenie. To druga moja książka tego autora. Polecam fanom książek historycznych z wątkiem kryminalnym
-
To moja pierwsze książka tej autorki. Zachęcona pozytywnymi recenzjami prozy Taylor Jenkins Reid postanowiłam sięgnąć po tę lekturę. Muszę przyznać, że książka mocno mnie rozczarowała. Cała akcja dzieje się w przeciągu jednego dnia uzupełnione retrospekcjami z przeszłości rodziny Riva. Wspomnienia z przeszłości były ciekawe, dobrze się to czytało, natomiast druga część książki rozgrywająca się od wieczora do świtu była niestety bardzo słaba – nudna, nieciekawa akcja, wiele niepotrzebnych wątków i bohaterów, którzy dla mnie pełnili funkcję jedynie zapchajdziury. Miałam wrażenie, że autorka postanowiła na siłę na imprezie organizowanej przez Ninę Rivę skojarzyć ze sobą jak najwięcej par. Niemniej jednak nie skreślam autorki i sięgnę jeszcze po inne jej tytuły. Może następnym razem będzie lepiej