Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Iska

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"
Alojzy Żółkiewski

"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie"
Wolter

Najnowsze recenzje
1
...
86 87 88
...
117
  • [awatar]
    Iska
    "Tata w budowie" to napisane z dużą dozą dobrego humoru oraz dystansem felietony, których tematem przewodnim jest tacierzyństwo. Autor przedstawił w nich w sposób "luźny" swoje perypetie związane z wstąpienie w aktywną sferę ojcostwa. Nie mądruje się w nich jak inni tatusiowie w tego typu publikacjach i stara się również unikać dawania "dobrych rad" przyszłym rodzicom. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa publikacja, którą mógłby w ramach walki z rodzicielskim stresem zgłębić każdy przyszły tatko. Naprawdę fajna pozycja. Polecam.
  • [awatar]
    Iska
    Wprost nie znoszę tego typu publikacji, to znaczy ilustrowanych "niby" poradników, będących "dziełem" autora najczęściej tego jednego tylko tytułu. Powiem krótko przeczytałam, bo ją dostałam w prezencie. W normalnej sytuacji nigdy świadomie nie trafiłaby ona w moje ręce. Cóż... Książkę tego rodzaju mógłby napisać naprawdę każdy świeżo "upieczony" tatuś... Tylko poco? A no poto, żeby pochwalić się swoim super wykształceniem, nienagannym wyglądem i co ważne, przynajmniej z punktu widzenia tej publikacji, byciem ojcem - bohaterem swojego domu. Extra... Z reguły ludzie nie lubią "dobrych rad" innych. Najlepiej uczyć się jednak na swoich błędach. Odebrałam tą pozycję jako zwyczajny lans. Uważam ją za słabą, żeby nie powiedzieć beznadziejną. Jedyny plus dałabym za lekkość pióra. To wszystko na ten temat. Nie polecam.
  • [awatar]
    Iska
    Autorka w swej książce podjęła dysputę na temat niezwykle ważny i ciągle aktualny. Szczepienia budzą kontrowersje od zawsze, ale w chwili obecnej ruch anty­szcz­epio­nkow­y z każdym dniem coraz bardziej przbiera na sile. Czy są ku temu jakiekolwiek fundamentalne powody, żeby szczepić dziecko bądź nie? Na te i wiele innych pytań zadawanych przez rodziców stara się w sposób rzetelny i obiektywny odpowiedzieć autorka poradnika. Trzeba przyznać, że dość dokładnie zgłębiła w nim ona temat szczepień. Podjęła głęboką analizę źródeł, brała udział w licznych konferencjach naukowych, zasięgnęła również opinii wykw­alif­ikow­anyc­h w wakcynologi osób. Nie udzieliła jednak wprost jasnej odpowiedzi na pytanie: szczepić czy nie szczepić. Uważam jednak, że dzięki swojej analizie pomogła rozwiać wiele wątpliwości, które dotyczą szczepionek, NOP-u, autyzmu i tym podobnych zagadnień. Myślę, że jest to bardzo dobra publikacja, po którą powinien sięgnąć każdy rodzic zaangażowany w ten niewątpliwie trudny temat.
  • [awatar]
    Iska
    Przyznam szczerze, że przez ten cały czas wzbraniałam się przed sięganiem po polską literaturę o obyczajowym charakterze, bo uważam ją za mało wartościową. Książka pani Majcher jest jednak nieco inna. Niby to powieść obyczajowa, ale podejmująca niezwykle trudny temat. Dotyczy podjęcia strasznie trudnej decyzji o życiu małego człowieka z rzekomą wadą genetyczną. Autorka w bardzo prosty, niekoniecznie nudny sposób przybliżyła czytelnikowi przejmujący temat jaki stanowi choroba Downa. Myślę, że wykorzystując go jako "trzon" zwykłej zdawaćby się mogło obyczajówki poradziła sobie znakomicie. Polecam więc jej powieść. Jest konkretna, interesująca, opowiadająca o istotnych życiowych wyborach. Zakończenie wprawdzie nie zaskakuje, ale cóż... Mimo wszystko uważam ją za książkę godną polecenia
  • [awatar]
    Iska
    "Niemiecki bękart" to cześć sagi o morderstwach z Fjällbacki w której poznajemy przeszłość matki Eriki, jednej z głównych bohaterek powieści. Rzecz jasna historia jej rodziny związana jest z aktualnie zamordowanymi osobami. Występuje w niej znów mnóstwo nowych postaci i mamy do czynienia z wiel­owąt­kowo­ścią­ akcji. Fabuła jest niesamowicie intrygująca i misternie "uknuta". Osobiście nie przeszkadza mi to, że autorka tym razem nieco więcej "stron" poświęciła wątkom obyczajowym w swej książce. Wątek kryminalny wcale nie stał się przez to mniej istotny. Według mnie to świetnie skonstruowana powieść, którą warto "zabić nudę". Polecam.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo