Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Iska

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"
Alojzy Żółkiewski

"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie"
Wolter

Najnowsze recenzje
1
...
101 102 103
...
115
  • [awatar]
    Iska
    Niesamowita historia. Pełen napięcia i emocji thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach. Wzrusza, paraliżuje, zmusza do refleksji. Nie wszystko jest jednak możliwe do osiągnięcia. Nie każdy może wejść na sam szczyt jak się okazuje. Tragedia jaka miała miejsce na Evereście w 1996 roku jest tego doskonałym dowodem. Fascynująca opowieść. Gorąco polecam.
  • [awatar]
    Iska
    Zachwycona „Chłopcem w pasiastej piżamie” oraz wieloma pochlebnymi opiniami na temat jej autora sięgnęłam po kolejną książkę Boyne’a – „Spóźnione wyznania”. Cóż jestem ogromnie rozczarowana. Co prawda pisarz w znakomity sposób przedstawił w niej portrety psychologiczne poszczególnych bohaterów, ale na tym wszystko. Temat nudny od początku do niemalże samego końca. Na wskroś przewidywalna fabuła. Nie można przy niej snuć domysłów, a o pozostawieniu czytelnikowi pewnego nied­opow­iedz­enia­ nie może być nawet mowy. Gdybym od tej pozycji rozpoczęła moją przygodę z Boyne’m pewnie po więcej jego literatury bym nie sięgnęła… Oj nie. Dobrze, że stało się nieco inaczej. No cóż reasumując nie polecam tej lektury. Strata czasu…
  • [awatar]
    Iska
    Jak na polską produkcję film ten jest całkiem niezły. Przedstawia losy polskich żołnierzy walczących w Iraku wespół z Bułgarami. Nakręcony został na podstawie autentycznych wydarzeń. Pewne fakty w nim zawarte mogą zaskakiwać, szokować. Jak się okazuje prawda może być również momentami okrutna. Nie wszystko jest często takie jak się zdaje wydawać, że jest. Bardzo dobra produkcja warta obejrzenia. Serdecznie polecam.
  • [awatar]
    Iska
    Świetny film, w którym reżyser przedstawił portrety psychologiczne różnych, na pozór nie związanych ze sobą bohaterów. Pochodzą oni z odmiennych warstw społecznych, a każdy z nich w życiu ceni sobie inne wartości. Jak się jednak okazuje los bywa często niezwykle przewrotny przez co w oka mgnieniu sprawia, że zaledwie w ciągu tytułowych "11 minut" ich jakże różne życiowe scenariusze mogą zostać spuentowane tylko w jednej tak właśnie krótkiej chwili. Niesamowite. Serdecznie polecam ;)
  • [awatar]
    Iska
    Niezwykle lekka komedia kryminalna bez żadnego trupa w tle. Może nie jest aż tak zabawna, co "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", ale potrafi poprawić humor - niewątpliwie. Akcja raczej wartka, dzięki temu nie sposób się tą książką znudzić. Zresztą wszystko zależy od czytelniczych oczekiwań. Co prawda wiele do życzenia pozostawia polski przekład, lecz raczej w ogólnym jej zrozumieniu nie stanowi on większego problemu. Myślę, że opisana w niej historia pewnej grupy staruszków jest niebanalna i w sam raz nadaje się na to, aby wypełnić nią sobie nieco nudnawe popołudnie. ;) Polecam gorąco ;)
Planowane i pożądane pozycje
1 2 3
  • Morfina
    Twardoch, Szczepan
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo