Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
handel.ewelina7
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    handel.ewelina7
    Książki pani Grocholi znam od wielu lat, dlatego byłam bardzo zaskoczona faktem, że sławna z "Nigdy w życiu" autorka pokusiła się o napisanie kryminału. Pomyślałam, że to nie może się udać. Na szczęście bardzo się pomyliłam. Autorka książki pt. "Zranić marionetkę" dotyka bardzo delikatnej i ważnej sprawy • molestowania seksualnego. Zbrodni oraz kary, która dosięga nie tylko sprawcę, ale także ofiarę. Nie zawiodły mnie również wykreowane postaci-te, które można polubić, wspolczuc im oraz wybaczyć popełnione błędy. Nawet jeśli wybaczenie jest wątpliwe moralnie. Na koniec zostawia czytelnika nie tylko z niedosytem, wrażeniem niedokończonej historii, ale przede wszystkim pytaniem: a Ty? Co Ty byś teraz zrobił? • Jestem mile zaskoczona, że autorka lekkich kobiecych książek może wstrząsnąć czytelnikiem w taki sposób. Polecam z całego serca. Napewno zakochasz się w tej książce.
  • [awatar]
    handel.ewelina7
    Kolejna poruszająca powieść Polki mieszkającej w ZEA. Dotyka bardzo ważnego problemu małżeństw dzieci i odsłania ich konsekwencje. Zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach, jak zwykle porywająca i przybliżająca czytelnikowi świat Muzułmanów. Powieść ukazuje do czego jest zdolny człowiek z powodu biedy. Polecam historię małej Salmy.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo