Zranić marionetkę

Autor:
Katarzyna Grochola
Lektor:
Zbigniew Zamachowski
Wyd. w latach:
2014 - 2020
Wydane w seriach:
Wielkie Litery
Kolekcja audiobooków Katarzyny Grocholi
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
3.4 (21 głosów)

Miłość, nienawiść, stare grzechy i nowe zbrodnie.

Kto w naszym życiu pociąga za sznurki?

Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.

Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami, i przydzielona mu przez policyjną „górę” młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić.

Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę?

Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze zostaje autorką kryminału i od razu osiąga w nim mistrzostwo. Zranić marionetkę to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w subtelnym opisywaniu i odsłanianiu ludzkich sekretów.

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO

Katarzyna Grochola - najpopularniejsza polska pisarka, której książki sprzedały się w nakładzie pięciu milionów egzemplarzy. Inspiruje i zachwyca. I zaskakuje. Tym razem znakomitą powieścią kryminalną.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książki pani Grocholi znam od wielu lat, dlatego byłam bardzo zaskoczona faktem, że sławna z "Nigdy w życiu" autorka pokusiła się o napisanie kryminału. Pomyślałam, że to nie może się udać. Na szczęście bardzo się pomyliłam. Autorka książki pt. "Zranić marionetkę" dotyka bardzo delikatnej i ważnej sprawy • molestowania seksualnego. Zbrodni oraz kary, która dosięga nie tylko sprawcę, ale także ofiarę. Nie zawiodły mnie również wykreowane postaci-te, które można polubić, wspolczuc im oraz wybaczyć popełnione błędy. Nawet jeśli wybaczenie jest wątpliwe moralnie. Na koniec zostawia czytelnika nie tylko z niedosytem, wrażeniem niedokończonej historii, ale przede wszystkim pytaniem: a Ty? Co Ty byś teraz zrobił? • Jestem mile zaskoczona, że autorka lekkich kobiecych książek może wstrząsnąć czytelnikiem w taki sposób. Polecam z całego serca. Napewno zakochasz się w tej książce.
  • Nie jest to typowy kryminał. Raczej książka obyczajowa. Czyta się ją na tyle dobrze, że przez cały czas chcesz wiedzieć, co dalej. I nawet, kiedy już wiadomo "kto zabił", chce się doczytać do końca. Autorka poruszyła bardzo trudny temat - molestowanie córek przez ojców. Cała historia, którą opisuje, to skutki molestowania. Warto przeczytać. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
mkarnia
Opis
Autor:Katarzyna Grochola
Lektor:Zbigniew Zamachowski
Wydawcy:Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2019-2020) NASBI (2019) ebookpoint BIBLIO (2019) Legimi (2019) Wydaw. Literackie (2019) Ringier Axel Springer Polska (2014)
Serie wydawnicze:Wielkie Litery Kolekcja audiobooków Katarzyny Grocholi
ISBN:978-83-08-06781-9 978-83-08-06889-2 978-83-08-06890-8 978-83-08-06891-5 978-83-08-06892-2 978-83-08-06977-6 978-83-08-07499-2 978-83-08-06889-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza przemówienia zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 151 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo