Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
gezoorg
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    gezoorg
    Książkę czyta się bardzo dobrze, niestety czytając ją miałem nieodparte wrażenie jakbym czytał studium psychopaty. "Lubiłem patrzeć na przerażone twarze przed likwidacją, lubiłem patrzeć na krew tryskającą z głowy. Spełniły się moje marzenia; byłem człowiekiem bez skrupułów". Ten człowiek nie został skazany a nie zabijał w imię walki o ojczyznę zabijał bo lubił. Zupełnie nie różnił się od członka einsatzgruppen, spełniłby się na pewno w tym ugrupowaniu.
  • [awatar]
    gezoorg
    Tu nic zrozumieć się nie da. Trudno pojąć rozumem ogrom tragedii wojennej, ogrom tragedii decyzji podejmowanych pod wpływem emocji czy wyimaginowanych przekonań politycznych. Wolty moralne bohaterów tej książki zaiste są niewiarygodne. Książkę ta powinien przeczytać każdy kto zarówno jest piewcą epopei żołnierzy wyklętych jak również ten kto uważa ich za bandytów i morderców. Każdy znajdzie coś dla siebie a na koniec i tak ocena zależy od moralności czytającego bo nic nie jest czarno białe tak jak tacy nie są żołnierze wyklęci.
  • [awatar]
    gezoorg
    Jeśli patrzysz czasem w niebo i zastanawiasz się o co w tym wszystkim chodzi to ta książka w przystępny sposób nakreśli ci podstawowe informacje, nawet jeśli w szkole nie bardzo garnąłeś się do fizyki.
  • [awatar]
    gezoorg
    Ciekawa lektura, napisana przystępnym językiem, dobrze się ją czyta. Wiele ciekawostek na temat wielkich ludzi z tamtego okresu, kilka smaczków z ich życia. Ciekaw opisy walk. Patton nie jest tu głównym bohaterem i to uważam za plus tej książki. Ogólnie polecam.
  • [awatar]
    gezoorg
    Książka napisana zgrabnym językiem opisującym w sposób dość obrazowy szczegóły zawarte w tytule. warte uwagi są opisy ubiorów, etykiety czy relacji międzyludzkich z początku XX wieku, jakże różnych od dzisiejszych czasów. ogólnie świetna lektura.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo