Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
esterarogut
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    esterarogut
    Część pierwsza przeczytana i na tym zakończę przygodę z Remym i Brooke. Szybko się czyta, ale cała historia raczej płytka i nie wnosząca niczego. Pewnie za kilka tygodni nie będę pamiętała o czym to było. Punkty za opisy miłości od pierwszego wejrzenia. Zawsze to miłe i przyjemne poczytać o uczuciach. Niestety, jak dla mnie to za mało, by chcieć poznawać dalsze losy tej dwójki.
  • [awatar]
    esterarogut
    Piękna książka, mimo przygnębiającej historii. Ciężkie czasy wywózki Litwinów na Syberię. Przedstawiono losy kilku osób. Bohaterka Lina, mimo wieku 16 lat, przeżywa sytuacje w jakich dorosły nie dałby rady przeżyć, a co ważne zachować honor. Jej talent malarski pomógł jej przetrwać. Przelewała uczucia na papier, często na kawałki drzewa, materiału, a nawet na piasku. Smutna historia, jednak pokazująca, że zawsze znajdą się dobrzy pomocni ludzie wśród tłumu "szakali".
  • [awatar]
    esterarogut
    Masterton w całej okazałości. Zawsze się zastanawiam skąd w nim tyle pasji i taka wyobraźnia do opisywania bestialskich morderstw. Ta książka to thiller psychologiczny. Cięko się czyta o ułomnościach nienarodzonych dzieci, choć jakby to temat na czasie. Warto przeczytać choćby po to, by przybliżyć problem wrodzonych wad płodów, a który trudno jest sobie wyobrazić, gdy nas nie dotyczy. Opisy jak zwykle wstrząsające, ale przecież sięgając po książki pana M. nie można się spodziewać delikatności.
  • [awatar]
    esterarogut
    Opowieść wiecznie pijanego mężczyzny, który opowiada swoje historie, najczęściej jest to opis zachowań "po pijaku". Nie trafiła do mnie i niczego nie wniosła.
  • [awatar]
    esterarogut
    Piękna historia pokazująca, że na kształtowanie naszej osobowości duży wpływ mają inni ludzie i tylko od nas zależy czy przez nich czy dzięki nim stajemy się ludźmi jakimi jesteśmy.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo