Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
emiliabojanowska
Najnowsze recenzje
1
...
11 12 13
...
23
  • [awatar]
    emiliabojanowska
    Perfekcyjnie przeniesione niedorzeczność i wariactwo uniwersum Alicji w Krainie Czarów na wersję muzyczną. Świetna Magdalena Zawadzka jako Alicja śpiewa uroczo szukając wyjścia ze swojej wyśnionej sytuacji.
  • [awatar]
    emiliabojanowska
    Fantastyczna rola Magdaleny Zawadzkiej jako Calineczki, która wydaje się urocza i niewinna, ale wie jak stawiać granice, a przynajmniej próbuje. Opowieść muzyczna zachowuje świetną równowagę pomiędzy dialogiem i piosenką, a utwory nuci się jeszcze długo po przesłuchaniu całej płyty.
  • [awatar]
    emiliabojanowska
    Bodajże najbardziej wygórowane muzycznie bajki, których słuchałam z winyli. Słuchając mialam wrażenie wyższego poziomu muzycznego opowiadania fabuły, a piosenki nie były z serii tych, które każdy aktor może zaśpiewać. Raczej dla starszych dzieci i dla koneserów, co tylko podkreśla dopieszczenie utworów i reżyserii przez ekipę.
  • [awatar]
    emiliabojanowska
    Plastusiowy Pamiętnik to dla mnie więcej niż po prostu książka - to była pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytałam jako dziecko i z której dowiedziałam się o tym jak wesoło może być w piórniku. Po wersję muzyczną sięgnęłam z obawą czy sprosta moim wygórowanym oczekiwaniom, ale okazało się, że reżyserowi i aktorom udało się przenieść książkowy kameralny i ciepły klimat Plastusiowej Paczki. Piosenki są naprawdę urocze i świetnie oddają ducha przygód Plastusia. Irena Kwiatkowska jako Plastuś brzmi właśnie jak on - niewinnie, ale i czasami zadziornie. Z resztą głosy wszystkich przyborów szkolnych i uczniów są bardzo char­akte­ryst­yczn­e, z wysz­czeg­ólni­emie­m Macieja Damięckiego, który świetnie się spisał jako łobuz Witek.
  • [awatar]
    emiliabojanowska
    Świetna muzyczna interpretacja Czerwonego Kapturka i wyróżniająca się genialna rola Władysława Hańczy jako Wilka. Nie każdy zwraca uwagę na muzyczno-dubbingowe dokonania aktorów poza filmem, a takie bajki muzyczne pełne są naprawdę zaskakujących i przyjemnych smaczków, które cieszą ucho do dziś mimo sporego upływu czasu od ich nagrania.
Ostatnio ocenione
1
...
12 13 14
...
19
  • Polskie marsze wojskowe
    Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego
  • Symfoniczna Orkiestra Włościańska im. Karola Namysłowskiego z Zamościa
    Dużyńska, Irena
  • Kiss
    Simmons, Gene
  • Poezja starojapońska
    Żuławska-Umeda, Agnieszka
  • Hiroszima i Nagasaki
    Gowin, Sławomir
  • Zanim wystygnie kawa
    Kawaguchi, Toshikazu
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo