Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
biuro11
Najnowsze recenzje
1
...
11 12 13
...
96
  • [awatar]
    biuro11
    Jak każda książka tej autorki i ta porusza, wzrusza i rozczula. 1920 r. zbliża się wojna, komuniście coraz bardziej panoszą się w Europie i na tle tych historycznych zdarzeń historia rodzeństwa Niemojskich. Ich wzajemne relacje, miłość, oddanie i stosunek do historii, która dzieje się wokół nich. W tym tomie dużo historii, którą można sobie przypomnieć. Polecam
  • [awatar]
    biuro11
    Generalnie książka ciekawa, ale można się pogubić w ilości bohaterów , ich nazwiskach i pseudonimach. Sprawiedliwości staje się zadość, a na końcu mamy happy end.
  • [awatar]
    biuro11
    Za mną pierwszy tom, nie wiem jak dalej rozwinie się akcja. Dla mnie zbyt wiele wątków, zbyt wielu uczestników akcji poszukiwania jednego nazisty. Można się w pewnym momencie zgubić, bo bohaterowie zmieniają tożsamości i nazwiska. Czekam na II tom.
  • [awatar]
    biuro11
    To początek mojej przygody z książkami Joanny Jax dlatego nie mam jeszcze porównania. Książka może nie powala, jest dość banalna, ale czyta się szybko, przyjemnie. Nie jest to książka, z której bohaterami można się identyfikować.
  • [awatar]
    biuro11
    Ktoś pomylił okładki książek, ta dołączona do recenzji to powieść innej autorki. • Najlepsza przyjaciółka to wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i miłości. To także opowieść o życiu w czasie wojny i jej okrucieństwach. Beata i Agnieszka, to przyjaciółki które nie mogą bez siebie żyć. Ale dopiero listy, które zostawia po swej śmierci Agnieszka wyjaśniają, jakie naprawdę były ich relacje. Piękna książka polecam.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo