Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
biuro11
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
84
  • [awatar]
    biuro11
    Książka jest na podstawie prawdziwej historii pokazywanej swego czasu w TVN. Z tego co pamiętam nie było na tamtym etapie zakończenia tej sprawy. Historia siostry Miriam jest chyba fikcją literacką, a i tak ten wątek jest jakiś niedokończony, a szkoda.
  • [awatar]
    biuro11
    Joanna Jax to moje odkrycie tegorocznego czytania. Przeczytałam dopiero 2 książki, ale następne 3 leżą na półce. Podoba mi się jej styl pisania osadzony w historii danego okresu. Wiosenna miłość to zapewne historia jakich wiele w czasie wojny. To historia która wzrusza, czasami do łez, ale też daje nadzieję na lepsze jutro. Polecam.
  • [awatar]
    biuro11
    Uwielbiam wszystkie mafijne romanse, ale jak widzę wszystkim daleko do książek Cory Reilly. Bohaterka ćwiczona przez ojca na egzekutora, zabójcę walczy o swoją pozycję w świecie mafii. Poznaje Ivo szefa jednej z prowincji zakochują się w sobie i wspomagają w codziennej pracy. Taka dość banalna historia okraszona scenami erotycznymi, na szczęście ze względnym umiarem.
  • [awatar]
    biuro11
    Objętość tego tomiszcza jest porażająca. Autorka w ogóle ma tendencję do dość szczegółowego opisywania rzeczywistości, czasami niepotrzebnie. Sama bohaterka choć zaradna życiowa, potrafi pracować, udziela się w ramach wolontariatu, to wobec absurdalnie zaborczej, apodyktycznej matki jest absolutnie bezbronna. Wątek matki i ciotek wg. mnie zbyt rozbudowany .
  • [awatar]
    biuro11
    Z niec­ierp­liwo­ścią­ czekam na dalszy ciąg tej serii, tym bardziej że ta część kończy się intrygująco. Ciekawe jest również którego z Panów wybierze komisarz Skibińska. Ciekawa akcja, intrygujące zakończenie , polecam
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo