Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
barbara-91
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    barbara-91
    Z pewnością jest to jedna z tych powieści, która trzyma w napięciu do samego końca. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać innych pozycji Clive'a Cusslera, jednakże po "Cerberze" zamierzam sięgnąć po następne ksiązki tego autora. • Wszystko zaczyna się od wydarzeń związanych z wikingami, następnie wyprawy okrętu wojennego USA, aż po wielu latach przypadkowo, grupa badaczy naukowych, spośród których na pierwszy plan wysuwa się Dirk Pitt, poprzez serię różnych, niebezpiecznych wydarzeń, dochodzi do zaskakujaych odkryć. • Wartka akcja, ciekawe opisy, dużo nomenklatury inżynierskiej. Momentami jednak całkowicie oderwane od rzeczywistości, przez co czasami odnosi sie wrażenie, że czyta się przygody James'a Bonda. • Polecam.
  • [awatar]
    barbara-91
    To co wyróżnia Joy Fielding, to z pewnością zakończenia jej książek, które w mojej opinii, są zawsze zaskakujące. W przypadku Grand Avenue, zakończenie również poniekąd jest niep­rzew­idyw­alne­. • Jest to książka, która przedstawia przeplatane historie czterech przyjaciółek, już dorosłych, posiadających mężów oraz dzieci. Każda z nich, jak to w życiu bywa, stawia czoła swoim problemom. Chris, której mąż okazuje się zupełnie innym człowiekiem,Barbara dla której każdy dzień jest walką z oznakami "starzenia się", Susan stawiająca sobie nowe cele w życiu i spełniająca dawne marzenia oraz Vicky, ambitna i wybitna pani adwokat. • Książka porusza istotne problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. Świetnie ukazuje walkę bohaterek z przeciwnościami losu, gdzie mają swoje wzloty i upadki. • O ile niektóre wątki bardzo mnie poruszyły, o tyle całość powieści zaprezentowanej przez Joy Fielding, bardzo się dłużyła. Oczywiście były momenty zaskoczenia i generalnie dobrze się czytało, jednakże nie jest to jedna z tych książek autorki, które pochłaniałam jednym tchem.
  • [awatar]
    barbara-91
    Kolejna świetna powieść Katarzyny Michalak, która potrafi wyczarować bajeczne postaci z bajecznymi przygodami. Przeplatane historie bohaterów, których łączy więcej, niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka. • Wszystko zaczyna się, od wydawałoby się, lichego losu małej istotki podrzuconej pod drzwi obcej kobiety. Jednakże z biegiem lat, Gabrysia, otoczona miłością i czułością swojej przybranej cioci, odmienia życie swoje oraz ludzi ją otaczających. Pomimo swojej niep­ełno­spra­wnoś­ci, odnajduje pracę swoich marzeń, podejmuje wyzwanie, które życie jej rzuciło. • Jest to wspaniała historia dzielnej, młodej kobiety, która nie boi się życia. Zawsze z głową podniesioną do góry brnie przed siebie. Swoją osobowością i czułym sercem, nawiązuje cenne relacje, spośród których wyłonią się przyjaźń i miłość. • Śladem innych powieści i ta kończy się szczęśliwie. Pomimo niektórych, wręcz wydawałoby się odrealnionych wątków, książka porywa i czyta się ją jednym tchem. Zostają poruszone, jak zwykle, istotne problemy - niep­ełno­spra­wnoś­ć, relacje rodzinne, międzyludzkie. W jednej chwili wyciskacz łez, w drugiej świetna dawka humoru. Oczywiście, dla wszystkich fanów Katarzyny Michalak, pozycja obowiązkowa, nuda nie grozi.
  • [awatar]
    barbara-91
    Pierwsza książka z serii kwiatowej Katarzyny Michalak. Główną bohaterką jest kobieta, dokonująca radykalnych zmian w swoim życiu. Autorka po raz kolejny przedstawia trudną drogę życiową bohaterki, dzięki której dokonuje się jej wewnętrzna metamorfoza. • Jest to historia młodej, zakochanej dziewczyny, która mieszka u cioci. Niestety wymarzony ukochany zostawia Kamilę i nie daje znaku życiu. Pewnego razu, los uśmiecha się do niej i daje szansę, którą postanawia wykorzystać. Zdobywa pracę, której nigdy by sobie nie wyśniła. Z drobna pomocą, której nie jest świadoma, jej marzenia zaczynają się spełniać. • Jest to jedna z tych powieści, które czyta się jednym tchem, przeżywając wszystkie wydarzenia wraz z bohaterką. Jak zwykle autorka oddaje szereg emocji, radości, smutku, które towarzyszą jej postaciom. Uważam, że z wielu innych książek Katarzyny Michalak, ta nie jest najlepsza, ale warto przeczytać.
  • [awatar]
    barbara-91
    Mistrzyni zwrotu akcji, zaskakuje jak zawsze obrotem wydarzeń. Gdy wszystko wydaje się już oczywiste, nagle chwila i pojawia się nieprzewidziany scenariusz. • Wszystko toczy się wokół zaginionej dziewczyny, Juli Carver. Przebojowa, stawiająca na swoim, z konkretnymi planami na przyszłość, nagle po jednym z przesłuchań do wymarzonej roli, nie pojawia się w domu. Matka, z którą relacje, nie zawsze układały się dobrze, od razu przeczuwa, że stało się coś złego. Zaczyna się akcja poszukiwawcza. Gdy z dnia na dzień brakuje już nadziei, a matka odchodzi od zmysłów, nagle los konfrontuje ją z rzeczywistością, o której nigdy wcześniej nawet nie pomyślała. • Zaczynając czytać tę historię, wydaje się, że już nic nies­podz­iewa­nego­, nie może się wydarzyć. Gdy w pewnym momencie wsze­chog­arni­ając­y smutek i ciągłe poszukiwania, mogą trochę nużyć czytelnika, nagle przychodzą rozwiązania, które całkowicie zbijają z pantałyku. Książka skłania do refleksji nad ludzką naturą i przyczynia się do postawienia pytania: Czy dobrze znamy druga osobę? Czy w ogóle jesteśmy w stanie poznać kogoś na tyle, na ile byśmy chcieli? • Polecam
Ostatnio ocenione
Brak ocen
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo