Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
bahamonde
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    bahamonde
    Warto docenić to właśnie wydanie, tłumaczone a nie streszczone czy zaadaptowane! Może ilustracje... hmmm, dla koneserów Disneya, ale treść powieści cudowna. Powieści, nie bajki z dziesięciu zdań! Wszystkim zwierzakolubom polecam, bez względu na wiek. Już nigdy nie wysłuchacie obojętnie szczekania o zmierzchu! Rewelacyjna książka do czytania w Boże Narodzenie - gwarantowane wzruszenie i szczęśliwe zakończenie :)
  • [awatar]
    bahamonde
    Thriller o nanotechnologii genetycznej, bardzo dobrze napisany, lekka rozrywka z nutką nauki. Lepiej się takie historie czyta niż ogląda :)
  • [awatar]
    bahamonde
    Napisana świetnie, wciąga, ale czegóż tu nie ma: chory psychopatyczny morderca, mafia, naziści, sekta satanistyczna. Tylko duchów brakuje, pomyślałam i sięgnęłam po drugą część...
  • [awatar]
    bahamonde
    Wstęp do "Siły" Naomi Alderman, daleki klimat Margaret Atwood, dużo lżejsze, bardzo przyjemne, ale jednak w duchu dystopijnym, społecznie rewolucyjnym. Żaden poradnik, żadna obyczajówka, czytać śmiało!
  • [awatar]
    bahamonde
    Krótka, wzruszająca bajka dla dzieci o duchu Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przypomną Mikołajowi, że dobre uczynki i pomoc są ważniejsze od prezentów materialnych. Treść może banalna, ale wartościowa, jak najbardziej do przeczytania najmłodszym! Powodem moich mieszanych uczuć w odbiorze książeczki są ilustracje sprzed trzydziestu lat, budujące stereotypowe myślenie o świecie: biedni Murzyni w Afryce na tle chat krytych liśćmi, czarni kłusownicy mordujący słonie oraz wisienka na torcie - Arab na pustyni oddający karabin w ramach daru pokoju. No przecież wiadomo, że wojny toczą tylko Arabowie na pustyniach ;) Bajka warta przeczytania, ale może wymagać przepracowania z dzieckiem tej starej wizji świata wg. białego człowieka.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo