Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Atomek9
Najnowsze recenzje
1
...
27 28 29
...
40
  • [awatar]
    Atomek9
    Wiesław Myśliwski napisał jedną wybitną powieść "Kamień na kamieniu" pozostałe to tylko już kalka tej książki. Niestety traktat nie trzyma tego poziomu. Nużąca narracja, opowieść rzeka o życiu bohatera powieści nie wciąga czytelnika w świat wizji pisarza. Brakuje tej książce iskry bożej ale czyta się sprawnie. Nota 3+/4-
  • [awatar]
    Atomek9
    Ile zapłacił pan Żulczyk za wydrukowanie swojego powieściowego debiutu nie wiem ale ta powiastka to literacki shit. Psychologizowanie połączone z masturbacją słowem może zniszczyć nawet najlepszy pomysł. Tylko dla upiornie romantycznych licealistek z aspiracjami. Nota 1+. • Ps. Całe szczęście, że Żulczyk nie porzucił dalszego pisania bowiem jego kolejne powieści to już inna liga.
  • [awatar]
    Atomek9
    Super opowieść o pogoni za kasą i mitem 40-letniego rentiera z Warszawą w tle. Świetnie napisana książka, fajny, lekko mroczny klimat, realistycznie zakreślone postaci. Małe ziarnko pieprzu, może dwa: zbędne psychologizmy oraz niepotrzebne nadużywanie przymiotnika polski. Ocena powieści mocne 4+!
  • [awatar]
    Atomek9
    Powieść zdecydowanie dla młodzieży i to raczej młodszej. Największa zaleta to wartka akcja i lekkość czytania. Współczesny epos rycerski w wersji disneyowskiej. Dla wyrobionego czytelnika strata czasu. Niestety nota 3 ale 13-latkowi bym polecił.
  • [awatar]
    Atomek9
    Tytuł profesora nie gwarantuje dobrej lektury. Książka Longina Pastusiaka oszałamia ilością zebranych faktów i niestety na tym koniec plusów. Napisana jak podręcznik historii dla 6-klasistów z anegdotami o smaku wojskowych sucharów. Karol Strasburger prowadzący Familiadę to przy tej narracji mistrz dowcipu i intelektu. W książce dużo błędów chro­nolo­gicz­nych­, merytorycznych i zbędnych powtórzeń. Amerykańskim prezydentom, którym my Polacy mamy co zawdzięczać np. Wilsonowi p. Pastusiak nie poświęca w temacie naszego kraju ani jednego zdania. Wygląda to wręcz niesmacznie aby nie wspomnieć o roli administracji waszyngtońskiej w odzyskaniu przez Polskę niepodległości czy zrzuceniu jarzma komunizmu. Były wpływowy członek PZPR nie umie się uwolnić od piętna komunizmu. Szkoda bo wiedza faktograficzna ogromna. Niestety nota tylko 3.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
kkarwacka
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo