Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Alajna
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    Alajna
    Pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam i od razu stwierdziłam, że muszę przeczytać kolejne. Świetnie napisana, trzymająca w napięciu i zaskakująca. Uwielbiam takie książki.
  • [awatar]
    Alajna
    Świetna książka! Przeczytałam ją w jeden dzień. Nie mogłam się oderwać. Większa część akcji dzieje się w Afryce, gdzie Alex Cross próbuje złapać Tygrysa - mordercę i przywódcę bandy młodocianych degeneratów. Okazuje się, że nie jest to łatwe, ponieważ Afryka rządzi się innymi prawami niż Stany.
  • [awatar]
    Alajna
    Nie da się ukryć, że to historia o wampirach, ale autorka popisała się także swoim poczuciem humoru. To historia w stylu sexu w wielkim mieście ale w wydaniu wampirzym. Główna bohaterka okazała się postacią, jakiej się nie spodziewałam - zakochana w butach, znająca się na modzie i uparta. Połączenie wybuchowe, i udane jak nigdy.
  • [awatar]
    Alajna
    Interesująca książka o wampirach, które ujawniają się, ze względu na wprowadzoną na rynek sztuczną krew, którą mogą w jakiś sposób zaspokoić swój głód. Historia dziewczyny, która zakochuje się w wampirze i sama ma ciekawą zdolność czytania w myślach. • Po przeczytaniu pierwszej i drugiej częśći planuję przeczytać kolejne. Na podstawie książki powstał serial "Czytsa Krew".
  • [awatar]
    Alajna
    Po ogromnej ilości książek o wampirach, wilkołakach itp. pojawiło się nareszcie coś nowego. Książkę poleciła mi moja koleżanka. Na początku nie mogłam się do niej zabrać, a potem z niecierpliwością czekałam na drugą część, a teraz na trzecią. • Nigdy bym nie przypuszczała, że spodoba mi się książka o półbogach, której akcja rozgrywa się w czasach współczesnych. A jednak! Książka nie tylko o pięknej Helenie, walce dobra ze złam, ale też oczywiście o wielkiej miłości. ;)
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
ankulka
biedroneczka1993
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo