Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Agnieszkasaracyn
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    Agnieszkasaracyn
    Lektura łatwa, szybka i przyjemna. Piosenkarka prezentuje swoją "wstrząsającą" wersję wydarzeń od początku kariery poprzez 13-letnią kuratelę. Czyta się jednym tchem. Natomiast można odnieść wrażenie, że to pamiętnik nastolatki, a nie wyznania 40-letniej kobiety.
  • [awatar]
    Agnieszkasaracyn
    Przepięknie ilustrowana książeczka kontrastowa. Przykuwa uwagę "małych czytelników" już od pierwszych miesięcy.
  • [awatar]
    Agnieszkasaracyn
    Śliczne, przyjazne ilustracje przedstawiają dzień z życia małego dziecka. Pokazywałam je mojemu synkowi odkąd skończył 4 miesiące i opowiadałam krótkie historyjki. To jedna z jego ulubionych książeczek.
  • [awatar]
    Agnieszkasaracyn
    100 procent Papcia Chmiela: dużo śmiechu, zabawnych anegdot, zero nudy, super ciekawe fakty z życia XX-wiecznych Warszawiaków, a wszystko to okraszone zdjęciami i ilustracjami z serii komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek".
  • [awatar]
    Agnieszkasaracyn
    Szczerze mówiąc spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Sporo błędów redakcyjno-korektorskich, nie wszystkie wątki są spójne, sporo przeskakiwania z tematu na temat. Natomiast trzeba autorowi oddać honor, bo faktycznie dokonał niesamowicie dokładnej analizy życia dwóch wybitnych postaci w realiach Polski Ludowej. R. Grzela dotarł do dawnych materiałów na temat najs­ławn­iejs­zego­ "wolnego małżeństwa" z okresu PRL-u oraz do ludzi z kręgu Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata (czasem cytuje ich za innymi biografami). Zawarł w książce sporo nieznanych faktów z ich życia i podjął się pokazania ich w trochę innym świetle, niż jego poprzednicy. Czy trochę zdem­itol­ogiz­ował­ Dygatów? Warto sprawdzić. Polecam zwłaszcza fanom pary i PRLu.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo